Mgr. Jana Hollanová

Povoláním překladatelka a redaktorka. Absolventka studia na 1. škole tradiční čínské medicíny – TČM® a Evropské škole tuiny. Lektorka seminářů masážních technik guasha. Působí jako praktička TČM v Praze. Překládá semináře přednášené v angličtině.

Vystudovala jsem Filosofickou fakultu UK, obor angličtina a čeština, léta jsem pracovala jako překladatelka a redaktorka.

Čínskou medicínu jsem začala studovat v roce 2010 (nejprve akupunkturu v 1. škole tradiční čínské medicíny – TČM® a tuinu v Evropské škole tuiny) a od té doby ji studuji stále - podle mého názoru by vzdělávání mělo být celoživotní záležitostí, a v oboru, jako je medicína, by to mělo platit dvojnásob. Proto si doplňuji také znalosti z fytoterapie, například dvouletým kurzem fytoterapie s Mgr. Janou Krameriovou a dlouhodobým cyklem jednotlivých metod fytoterapie s MUDr. Hubertem Čížkem a Ing. Karlem Šimonovským.

V posledních dvou letech praktikuji především masáž guasha, kterou jsem si oblíbila jako diagnostickou i terapeutickou metodu.

K mým zálibám patří cvičení čchikungu. Absolvovala jsem i studium zdravotního čchikungu (Medical qigong) u Vlastimila Kroupy.

Kromě čínské medicíny také studuji a praktikuji kraniosakrální biodynamiku, kterou jsem se učila u Michaely Lamany Mazáčové a Charlese Riddleye.

Pracuji na Klinice Pivoňka a ve svých soukromých prostorech.

Guasha