MUDr. Ludmila Bendová

MUDr. Ludmila Bendová je lékařka, lektorka a zakladatelka systematického vzdělávání terapeutů v tradiční čínské medicíně. 

MUDr. Ludmila Bendová

Již za minulého režimu tíhla k přírodnímu a alternativnímu způsobu života. Cvičila hathajogu a dlouhodobě působila v zájmové organizaci Přátelé přírodní výživy. Vedle toho pracovala s profesorem Skořepou na výzkumu lipidů u osob s rozdílným stravovacím režimem (IV. interní klinika FVL UK) a prof. J.Kollárem z Institutu experimentální medicíny v Košicích.

Přečtěte si v článku, jak návštěva známých ve Francii, kde se seznámila s tradiční čínskou medicínou, ovlivnila její životní cestu. 

V roce 1990 založila Československou SinoBiologickou společnost společně s MUDr. Michaelou Lidickou, MUDr. Helenou Jírovou, Borisem Davidem a Vladimírem Lorencem, která má za úkol šířit poznatky tradiční čínské medicíny. Společnost zvala lektory z francouzské Evropské Univerzity SinoBiologie a Institutu čínského lékařství Chuzhen v Paříži. Později navázala kontakty s Universitou dálkového studia čínského lékařství Guangming v Pekingu. V roce 1999 došlo k podepsání smlouvy o spolupráci. Od roku 2007 ČSBS spolupracuje s Tianjinskou univerzitou tradiční čínské medicíny (TUTCM), jejichž profesory zve pravidelně do Prahy na přednášky dodnes.

MUDr. Bendová je absolventka šestiletého studia fytoterapie a pětiletého studia akupunktury na čínské univerzitě Guangming z Pekingu z let 1998 – 2007. Dále má za sebou několik měsíčních stáží na jedné z největších nemocnic věnovaných čistě tradiční čínské medicíně – Dongzhimen yiyuan v Pekingu. Absolvovala též několik měsíčních stáží na Univerzitě Čínské medicíny v Tchienťinu v Číně (TUTCM – Tianjin University of Traditional Chinese Medicine)

Byla prezidentkou kongresu TČM v Praze 2010. Pravidelně se účastní aktivně i pasivně na kongresech v Evropě i Číně.

Přednáší nepovinný předmět Základy čínské fytofarmakologie na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Je členkou Komory tradiční čínské medicíny a předsedkyní Sekce pro vzdělávání.

V současnosti se věnuje výuce v 1. škole tradiční čínské medicíny – TČM®. Je odborným zástupcem na Klinice Pivoňka. Publikuje ve veřejných periodikách, přednáší a bojuje za tradiční čínskou medicínu.

Fotogalerie

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Naše webové stránky používají cookies. Přečtěte si, jak tyto soubory používáme .