Jsme 1. škola tradiční čínské medicíny – TČM®
založena 1990

Poskytujeme studium a pořádáme semináře v oborech: akupunktura, fytoterapie, tuina, dietetika a diagnostika, cvičíme qigong. Máme více než 25 let zkušeností s výukou TČM. Spolupracujeme s týmem tuzemských a zahraničních lektorů či profesorů z univerzit TČM po celém světě včetně Číny. Rádi vás přivítáme mezi námi:

 • Základy TČM - otevíráme na podzim 2017
 • Studium Fytoterapie
 • Základy TČM - otevíráme na podzim 2017
 • Studium Fytoterapie
 • Previous
 • Ďalší

1. škola tradiční čínské medicíny - založena 1990
se vám představuje

 • Základy tradiční čínské medicíny

  Od 22. 11. 2017 otevíráme ročník, který je základem pro pochopení celého systému tradiční čínské medicíny. Po absolvování jste schopni pomoci sobě a svým blízkým s běžnými problémy, jako jsou například časté nachlazení nebo špatný spánek. Absolventi mohou pokračovat ve studiu akupunktury, fytoterapie nebo tuiny.

  Více o Základech TČM® 

 • Fytoterapie

  19. října 2017 otevíráme prvním ročníkem dvouleté nadstavbové studium fytoterapie. Dvouleté studium je určeno všem našim absolventům, zároveň předpokládané znalosti jsou v rozsahu jednoletého studia Základů TČM® na naší škole.

  Více o studiu Fytoterapie

 • Akupunktura

  Studovat akupunkturu můžete po absolvování 1. ročníku Základy TČM®. Navazující studium akupunktury je tříleté. V malých skupinkách si v praxi a na vlastní kůži vyzkoušíte to, co se na přednáškách dovíte. Součástí studia akupunktury jsou i základy fytoterapie a základní diagnostika. Studium otevíráme každý lichý rok.

  Více o studiu Akupunktury

Další informace o studiu získáte na stránkách Studium

Semináře, na které se můžete těšit v nejbližší době

Takových seminářů je mnohem více: Další semináře

Co si o nás myslí studenti?

Čo sa mi páčilo? Spoznal som nových ľudí • otvorenost niektorých prednášajúcich k otázkám • letná škola bola bomba • profesionálny prístup managementu • možnosti postgraduálneho štúdia. Čo by sa dalo zlepšiť? Pedagogický výcvik niektorych prednášajúcich.

Daniel Urban, student

Čtyři roky studia na První škole tradiční čínské medicíny mi otevřely mnoho dveří do mnoha pokojů, z kterých je stavba tradiční čínské medicíny sestavena. Do některých pokojů jsem zatím jen nakoukl, jiné jsem již slušně proslídil. Asi nikdy nebudu znát úplně všechny, ale to hlavní je, že vím o jejich existenci a díky škole se do nich pomocí postgraduálních kurzů budu moci podívat. Je na každém z nás, kterou cestou se vydá a to je na tomto oboru krásné. Další věcí, jež si nesmírně vážím, je šance potkat se s lidmi stejného smýšlení, kteří mě velmi obohacují a s nimiž se mohu i nadále potkávat, ať už na půdě školy, ve svém osobním životě nebo v praxi. Za vše velký dík!

Jaromír Grulich, absolvent

Po mém návratu z Pekingu jsem se odhodlal k čtyřletému studiu 1. školy tradiční čínské medicíny u doktorky Bendové, kterou považuji u nás za jednoho z největších odborníků. Čím více však člověk pronikám do tajů tohoto nádherného oboru, zjišťuje, jak je složité si osvojit v evropských podmínkách téměř pět tisíc let starou teorii, která se předávala z otce na syna a stále představuje téměř i v dnešní době pro země dálného Východu jednu z hlavních léčebných metod a technik. Studium mě nesmírně bavilo a po celou dobu v podstatě splňovalo mé předpoklady. Nyní v rámci své osobní praxe poznatků získaných během studia využívám a stále více musím konstatovat, že kombinace metod západní medicíny a komplexnost TČM značně rozšířily mé terapeutické možnosti, což naprosto splnilo mé očekávání od studia.

PaedDr. Jan Hejma

Upřímně, po prvních pár seminářích jsem litoval, že jsem si radši nezaplatil dovolenou u moře. Ale postupem času jsem začal chápat souvislosti a pomalu se mi začal svět tradiční čínské medicíny otevírat. Teď už mohu s klidným svědomím tvrdit, že dovolená v podobě několika seminářů, je lepší.

Michal Hořejší, student

Přečtěte si další reference

Kalendář akcí 1. školy TČM®

Přehledně všechny semináře a akce v kalendáři:

Kalendář akcí

Členství ve Slovenské SinoBiologické společnosti

Chcete mít levnější semináře a využít dalších výhod členství v SINBOS - Slovenské SinoBiologické společnosti?

Staňte se členem!

Vďaka tomu, že nezakazujete cookies, môžete používať web. Čo to jsou cookies?

Prihlásenie