Eva Petrušová

Absolvovala studium na 1. škole tradiční čínské medicíny – TČM® a Evropské škole tuiny. Jako lektorka vede semináře masážních technik guasha. Jako praktička působí v Plzni a Praze na Klinice Pivoňka.

Nejlepším lékem pro člověka je člověk. Nejvyšším stupněm léku je láska.

— Paracelsus

Moje cesta s TČM

Ke studiu tradiční čínské medicíny a akupunktury na 1. škole tradiční čínské medicíny – TČM® v Praze mne vedla má vnitřní intuice a potřeba porozumět dějům a stavům v mém vlastním těle.

Od začátku jsem věděla, že jdu správným směrem, během studia jsem se stále více radovala z nabytých vědomostí. Těšilo mne být ve společnosti lidí, kteří vnímají svět stejnýma očima jako já. Na základě principů TČM jsem si dokázala mnoho událostí ve svém životě vysvětlit, pochopit je, od té doby má svět pro mne větší logiku i jiný rozměr.

Studium na 1. škole TČM® v Praze jsem dokončila v roce 2014. V rámci dalšího vzdělávání v TČM jsem absolvovala postgraduální semináře.

Jsem cvičitelem jogy II. třídy a vedu lekce jógy pro začátečníky a mírně pokročilé a dále se v oblasti jogy vzdělávám.

Nepřestávám žasnout nad komplexností TČM. Líbí se mi, že je možné ke stanovení problému v těle využít mnoha diagnostických postupů a stejně tak k ovlivňování tělesného zdraví lze využít několika praktických postupů, které se navzájem nevylučují, ale doplňují.

Vzdělání v oblasti TČM:

Techniky, které používám

Ve své praxi používám ke stimulaci akupunkturních bodů oblíbené techniky:

• akupresura,
  • baňkování,
  • moxování,
  • čínskou masáž tuina,
  • guasha

V poslední době se specializuji na méně známou masážní techniku guasha a její ozdravné, diagnostické a kosmetické využití.

Nad rámec běžného kurzu jsem absolvovala u paní profesorky Zhang Xiuqin několikadenní nadstavbový seminář. Mým úkolem je své zkušenosti v oblasti guasha předávat dalším studentům a praktikům TČM. Na základě spolupráce s profesorkou Xiuqin Zhang se 1. škola TČM v Praze stala prvním výukovým centrem ve střední Evropě.

Guasha mne zaujala svou jednoduchostí a okamžitou účinností, a to jak při použití tělové meridiánové masáže, tak při kosmetické masáži. Kombinace dráhového systému a holografického systému umožňuje terapeutovi, aby ovlivnil stav těla hned několika způsoby. To zajišťuje poměrně široký záběr se silnou účinností. Kosmetickou masáž guasha považuji skutečně za vrchol v péči o pleť, tedy za jakousi třešničku na dortu v oblasti zkrašlovacích technik.

Použití masáže guasha v praxi vidím jako velmi přínosné. Zvláště nezdravotníkům poskytuje účinný nástroj k regulaci toku čchi a krve v drahách jing-luo. Účinky jsou podobné jako při použití akupunkturních jehel.

Guasha

Působím jako praktik v Plzeňském kraji

Koterovská 158, Plzeň - Východní předměstí

E-mail: evapetrusova@atlas.cz