Katrin Houserová

Absolvovala studium v TCM Institutu a Evropské škole tuiny. Jako lektorka vede semináře omlazovacích technik a masážních technik guasha. Působí jako praktička TČM v Praze.

Vystudovala jsem Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze 3 na Žižkově, obor užitá malba. Po sametové revoluci jsem začala podnikat a od této doby jsem OSVČ. Jsem dlouholetý člen Cechu kosmetiček Čech a Moravy Vlasty Feřtekové. V současné době se věnuji celostnímu pohledu na zdraví. Podle diagnostiky z jazyka a pulzu navrhuji komplexní terapii pacienta pomocí ovlivňování akupunkturních drah, dietetiky, fytoterapie, masáží tuina a guasha, moxování, baňkování a zdravotních cvičení jako je qigong nebo jógy.

Vzdělání v oblasti TČM:

• 1991- Rekvalifikační kurz: Kosmetika, profesionální péče o pleť (u manželů Feřtekových.)
  • 1992 - Aromaterapie (Hadek)
  • 1997 - Certifikace trvalá na řasy. (Primavera Andorrata)
  • 1997 - Speciální kurz péče o ruce a nohy. (Primavera Andorrata)
  • 1998 - Kosmetická manuální lymfodrenáž (MUDr. Bechyně)
  • 1998 - Mistrovství v dekorativní kosmetice a líčení
  • 1998 - Kurz Laser na vrásky v obličeji (Lasocare)
  • 2004 - Rekvalifikační kurz Sportovní masáž (Masérská škola Refit)
  • 2004 - Čínská tlaková masáž (Radek Kupr, Refit)
  • 2005 - Thajská masáž (Saphoan Knorr)
  • 2007–2011 Studium pěti dovedností (TCM Institut, MUDr. Lucký)
  • 2010 - Diagnostika z jazyka (1. škola tradiční čínské medicíny – TČM, MUDr. Bendová)
  • 2010 - Tuina masáže (Evropská škola tuiny, prof. Wang Fuyin)
  • 2011 - Stáž v Číně v Nanjingu. TČM a akupunktura po klinikach ve městě Nanjing.
  • 2011 - Omlazovací techniky v TČM
  • 2011 - Deset kmenů a dvanáct větví (Chriss Bunkell)
  • 2012 - Wu Yun Liu Qi (Aram Tzaik)
  • 2013 - Dornova a Breussova metoda