Současnost 1. školy TČM®

1. škola tradiční čínské medicíny – TČM® – založena 1990 je symbiotický celek různých dodavatelských organizací, sdružení a osob, kteří pevně věří v moc tradiční čínské medicíny a chtějí její poselství předávat i ostatním.

Logo 1. školy

Základní organizace sdružující členy v České republice a na Slovensku – ČSBS

Základem je Československá SinoBiologická společnost, založená 1990, která sdružuje osoby, mající zájem o šíření poznatků tradiční čínské medicíny. Používáme zkratku ČSBS.

Registrace členství v ČSBS

Dodavatelské organizace:

Tyto dva zapsané spolky, dle dřívější terminologie občanská sdružení, spolupracují s několika hlavními dodavatelskými organizacemi:

1. Tradiční čínská medicína z.s.

Spolek se zabývá organizací seminářů TČM® , pronájmem prostor, organizací výuky, sdružuje lektory a shromažďuje know how naší školy.

2. TCM servis z.s.

Spolek organizuje studium TČM® v oborech akupunktura a fytoterapie.

3. QIGONG TUINA s.r.o.

Společnost organizující Evropskou školu tuiny je dodavatelem výuky masáží tuina a qigongu pro 1. školu TČM. Též samostatně pořádá 2 – 3 leté studium masáží tuina.

4. PRAGON s.r.o.

Společnost PRAGON s.r.o. je dodavatelem bylinných potravinových doplňků, akupunkturních pomůcek a zdravé výživy. Pro členy našich organizací poskytuje slevy. Díky této společnosti mají naši členové zajištěné produkty ve špičkové kvalitě a potřebném sortimentu a za dobrou cenu.

5. Tchienťinská univerzita tradiční čínská medicíny

TUTCM je univerzita, se kterou máme uzavřenou smlouvu od roku 2007. Do Tchienťinu jezdí naši studenti na praxi. Jejich profesoři jezdí k nám přednášet pokročilá témata TČM®.

Vedení - Rada školy

V posledních letech naši školu vede rada školy, která se pravidelně schází a v současné době má toto složení:

• MUDr. Ludmila Bendová,
  • Ing. Roman Benda,
  • Ing. Karel Šimonovský,
  • MUDr. Zuzana Vančuříková,
  • MUDr. Viktor Vojtěch,
  • Václav Lukeš,
  • Jan Hájek
  • a Denisa Hunalová.

Proč studovat tradiční čínskou medicínu v naší škole?

1. 1

Více než 25 let zkušeností s výukou TČM®

• Naše škola zajišťuje vzdělání v oborech TČM® již od roku 1990.
    • Jsme škola s největší a nejdelší historií výuky TČM® na území České a Slovenské republiky. Naší školou prošlo za více jak 25 let existence tisíce studentů. Stovky z nich provozují úspěšné praxe u nás i v zahraničí. Mnoho z nich se stalo našimi lektory.
  2. 2

Naučíte se ucelený systém tradiční čínské medicíny

• základy tradiční čínské medicíny,
    • specializace v oborech Akupunktura, fytoterapie, dietetika, tuina, qigong,
    • diagnostiku dotazování, dle jazyka, pulsu, palpace.
  3. 3

Své znalosti si vyzkoušíte ihned v praxi

• Od prvního ročníku probíhá praxe
    • Již od prvních seminářů prvního ročníku probíhá praxe v rámci studia. Studenti si mohou tak bezprostředně, po teoretické části, vše „ohmatat" prakticky.
    • Praxe probíhá v malých skupinkách a pod vedením našich skvělých lektorů se dostane našim studentům čínská medicína „pod kůži".
  4. 4

Studium je připravováno ve spolupráci s čínskou univerzitou

• Tianjinská univerzita tradiční čínské medicíny (TUTCM) je garantem kvality výuky.
  5. 5

Přednášejí čeští, slovenští, čínští a další zahraniční lektoři

• Naši lektoři jsou odbornými kapacitami ve svém oboru.
    • Studenty během studia provází tým výborných lektorů, jehož pečlivý, nenásilný a hlavně velice zajímavě pojatý výklad pomůže studentům proplout nástrahami čínské medicíny bez většího zaváhání. Struktura studia se během let měnila a díky studentům, kteří nám pomáhali svými poznatky k jejímu vylepšení, doznala současné podoby.
  6. 6

Pořádáme postgraduální semináře pro rozšiřování a doplňování vzdělání praktiků TČM®.

• Formou dlouhodobých či krátkodobých seminářů poskytujeme našim absolventům rozšíření a doplnění znalostí z různých oblastí tradiční čínské medicíny.
    • Snažíme se operativně přizpůsobovat výuku potřebám studentů. Z jejich požadavků vycházíme při volbě termínů seminářů.
  7. 7

Pravidelně se setkáváme s našimi studenty

• Na neformálních setkáních si povídáme se studenty o jejich přání a o našich plánech.
  8. 8

Organizujeme stáže pro pokročilé studenty v Číně

• Zažijete na vlastní kůži, jak se provozuje tradiční medicína v Číně.
  9. 9

Vydáváme vlastní skripta, máme vlastní knihovnu

• Pro naše studenty připravujeme studijní materiály a skripta. Veškeré odborné knihy lze zapůjčit v naší knihovně!
    • Před každým seminářem obdrží studenti tištěné studijní materiály, které jsou připraveny lektorským sborem a neustále se doplňují, dle potřeb studentů. Část materiálů bývá také studentům k dispozici na webových stránkách. Nedílnou součástí materiálů jsou také různá schémata, nákresy a jednoduché tabulky. Naším cílem je, aby studenti co nejvíce vnímali výuku a netrávili výuku opisováním prezentací.
  10. 10

Vlastní výukové prostory

• Výuka probíhá v našich vlastních výukových prostorách Dělnická 54, Praha 7.
  11. 11

Minimum západní medicíny

• Pro nezdravotníky pořádáme od 2. ročníku studia pravidelné semináře na téma západní medicíny. Zde studenti projdou základy anatomie, fyziologií a patologií lidského těla, teoretickými základy západní zdravovědy včetně první pomoci.
  12. 12

Živnostenský list pro absolventy rekvalifikačního kurzu masáží

• Naše společnost je držitelem pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky vydávat doklad o rekvalifikaci pro tuto pracovní činnost: Akreditovaný masér pro sportovní masáže. Na základě absolvování tohoto akreditovaného kurzu mohou absolventi získat živnostenský list.
  13. 13

Profesionální zázemí

• Profesionální sekretariát na plný úvazek můžete navštívit v Dělnické 54.
    • Máme zkušený tým pracovníků technického zabezpečení seminářů.
  14. 14

Certifikát vystavený ve spolupráci s čínskou univerzitou.

• Po úspěšném ukončení studia obdržíte certifikát potvrzený TUTCM jako doklad o absolvování kvalitního studia.