Přednášející na 1. pražském kongresu TČM 2009

Uvítaní a slavnostní zahájení kongresu

MUDr. Alena Ondrejkovičová, Ph.D. (SK)

Prezidentka kongresu, předsedkyně Sinbiosu, sesterské organizace ČSBS (Československé sinobiologické společnosti) na Slovensku. Vědecká sekretářka Slovenskej spoločnosti akupunktúry Slovenskej lekárskej společnosti, vedoucí redaktorka slovenské časti redakční rady časopisu Acupunctura Bohemo Slovaca . Tradiční čínskou medicínu studovala při ČSBS, kde je lektorkou v oboru akupunktury, je také lektorkou akupunktury v Slovenské zdravotnické univerzite. Má specializaci v oboru akupunktura, algeziologie, anesteziologie a intenzívni medicína. Má vlastní praxi.

Přednášky:

Profesor Vladimír Grigorjevič Načatoj, Rusko

Přístup západní a čínské medicíny k diagnostice a klasifikaci druhových poruch imunity. Mezioborový přístup.

Člen čínské akademie věd a profesor na univerzitě v Tianjinu ČLR, kde čínskou medicínu vystudoval i v Petrohradě a Moskvě, kde vystudoval nejprve medicínu západní a dlouhá léta přednáší i medicínu východní. Dlouholetý přednášející 1. školy tradiční čínské medicíny ČSBS, který se v minulosti proslavil skvělými přednáškami zohledňujícími jak čínskou tak západní medicínu.

Profesor Li Jianzhong, ČLR

Přístup tradiční čínské medicíny k vyčerpanosti organismu.

Profesor univerzity GUANGMING, primář oddělení akupunktury nemocnice Xuanwu v Pekingu. Dlouhá léta přednáší na 1: škole tradiční čínské medicíny v Praze. Ve své přednášce se bude věnovat vlastním zkušenostem s léčbou únavy i únavového syndromu.

Jan Schroën, Holandsko

Systémový přístup k čínské medicíně

V posledních 15 letech vyučoval a přednášel tradiční čínskou medicínu v několika školách a na sympoziích v Evropě a USA. Zabývá se rovněž sestavováním programů výuky TCM na evropské akademické úrovni. V posledních 20 letech pracuje jako akupunkturista a čínský herbalista na klinice všeobecného lékařství v Utrechtu, Holandsko.

PhDr. Eva Boháčková, ČR

Chronické krize a unavitelnost z pohledu západní psychologie

Specializuje se na hlubinnou psychologii a psychologii mezních situací. Několik let se podílela na výuce katedry psychologie, FF UK v Praze. Více než deset let působí jako lektorka grafologie a psychologie v grafologické a psychologické společnosti CALIX.

MUDr. Jiří Mařádek (ČR)

Únava jako symptom

Ročníkový vedoucí studia akupunktury u Československé SinoBiologické společnosti v Praze a zároveň aktivní přednášející tradiční čínské medicíny u téže společnosti, obor akupunktura a fytoterapie. Pracuje jako rehabilitační lékař využívající poznatky čínské medicíny v praxi a neustále se všestranně vzdělává. V roce 2009 se účastnil kongresu TCM v Rothenburgu o.d.T. (Německo), kde se zúčastnil semináře předsedy Israelské společnosti akupunktury Rani Ayala o pulsové diagnostice podle Pěti elementů a podle Mimořádných drah.

MUDr. Zuzana Vančuříková (ČR)

Použití imunonutričních hub při léčbě únavového syndromu;
Únava, únavový syndrom v dětském a dorostovém věku

Tradiční čínskou medicínu studovala při ČSBS, kde je lektorkou v oboru fytoterapie a
akupunktury. Akupunkturu studovala při Institutu pro doškolování lékařů. Od roku 1969 se
věnuje praxi TČM, akupunktuře, EAV, homeopatii. Je členkou Československé lékařské
akupunkturní společnosti a má atestaci z pediatrie, které se věnuje v praxi.

MUDr. Ludmila Bendová, ČR

Proč jsme unavení? Pohled výživy a všeobecného zatížení;
Diagnostika jazyka

Lektorka je předsedkyní Československé Sinobiologické společnosti a má více jak 20let zkušeností s čínskou medicínou včetně spolupráce s univerzitami Guangming a TUTCM v Tianjinu ČLR a je rovněž lektorkou 1.školy tradiční čínské medicíny v akupunktuře a fytoterapii včetně dietetiky. Dlouhodobě se věnuje dokumentaci v oboru diagnostiky jazyka, přednáší i v zahraničí na kongresech ICMART Praha, ČLAS (kredit II. stupně) Brusel, Rothenburg. Má specializaci v oboru akupunktury Slovenské zdravotnické univerzity.

MUDr. Libuše Jeřábková, ČR

Únavový syndrom z pohledu neurologa praktikujícího čínskou medicínou

V současné době pracuje v Psychiatrické léčebně Bílá Voda jako vedoucí neurologického oddělení, jehož součástí je neurologická ambulance a 13-lůžkové oddělení typu pain clinic. Od roku 1993 se věnuje akupunktuře a tradiční čínské medicíně.

MUDr. Zuzana Kopytková, ČR

Léčba vyčerpanosti s pomocí čínských bylinných směsí

V roce 2002 atestovala v oboru anestesie a resuscitace a od roku 2002 pracovala na ARO v nemocnici v Chomutově. Od roku 2001 do roku 2006 studovala při sinobiologické společnosti obor fytoterapie . Od roku 2007 provozuje samostatnou praxi v oboru TČM.

MUDr .Gabriel Petrovics, SK

Poruchy tvorby Qi a chronický únavový syndrom

Je aktívnym členom výboru Slovenskej spoločnosti akupunktúry organizačnej zložky Slovenskej lekárskej spoločnosti, predsedom Sekcie akupunktúry Slovenskej lekárskej komory a je I. podpredsedom výboru Sinobiologickej spoločnosti na Slovensku –Sinbios, je členom redakčnej rady časopisu Acupunctura Bohemo Slovaca . Tradiční čínskou medicínu studoval při ČSBS, kde je lektorom
v oboru akupunktury, je tiež lektorom akupunktury v Slovenské zdravotnické univerzite. Má vlastní praxi v Košicích v oboru akupunktura a ortopedie.

Ing. Ivan Bokroš, SK

Využití bylinných krémů při únavě a regeneraci organizmu

V rokoch 2001- 2007 absolvoval diaľkové štúdium čínskej medicíny v 1.škole Tradičnej čínskej medicíny TČM v Československej Sinobiologickej spoločnosti. Od roku 2008 je lektorom Československej Sinobiologickej spoločnosti v oblasti fytoterapie.

MUDr. Jozef Gabrhel, SK

Abdominálny hologram

Držitel diplomu na Univerzite tradičnej čínskej medicíny Guangming v Pekingu v odbore Teoretické základy tradičnej čínskej medicíny, Akupunktúra, Moxibuscia a Čínske masáže, kteréžto obory dálkově vystudoval u ČSBS.

MUDr. Bartosz Chmielnicki, Polsko

Jizvy jako příčiny stagnace krve a čchi

Je předsedou Slezské pobočky Polské akupunkturní společnosti, pracuje jako akupunkturista ve středisku Kompleo v Katovicích v Polsku a jako sekundář na klinice léčby bolesti v Tychy v Polsku.

MUDr. Jevgenija Vjačeslavovna Ljubovcevová, CSc.,

Rusko Únavový syndrom

Ředitel "Republikového centra nápravného lékařství a rehabilitace", Rusko, Čeboksary. Ve své přednášce se věnuje výzkumům elektrostimulace v rámci léčby akupunkturou u únavového syndromu.

Susan L.Ondrášek L.Ac, USA

Únava a strava

Susan L. Ondrášek má vlastní akupunkturní praxi s názvem Sedm pokladů léčení v Austinu v Texasu, USA. Ve své praxi kombinuje tradiční čínskou medicínu s klasickou teorií pěti prvků, ezoterní akupunkturou, zen shiatsu, tuina a reiki a snaží se léčit tělo, mysl i ducha. Fytoterapie i dietní pokyny tvoří integrální součást jejího působení .

Dita Salova PhD., ČR

Práce s podbřiškem a introspekce

Vystudovala FF UK v Praze, na 1.LF UK obhájila titul Ph.D. Opakovaně pobývala v Japonsku, kde se věnovala teorii a praxi klasické japonské a zejména buddhistické medicíny, kterou nadále studuje. Publikuje, překládá, přednáší a věnuje se projektu SocioHealth.

MUDr. Michal Strnad, ČR

Ušní akupunktura v souvislosti s vyčerpaností

Vede zařízení sdružující klinickou praxi a výuku TČM, které vychází ze zkušeností Sinobiologické školy prof.Leung Kok Yuena, univerzity Guangming v Beijingu, a Univerzity TČM v Tianjinu, se kterými se seznámil v průběhu studia na 1. škole čínské medicíny Praha ČSBS pro kterou řadu let přednášel.

MUDr. Ondřej Toman, ČR

Únavový syndrom při léčbě mimokloubního revmatismu neboli fibromyalgie

Vystudoval obor Tradiční čínské medicíny při Sinobiologické společnosti organizovaný jako dálkové studium Čínské univerzity Guanming v Pekingu, jež úspěšně ukončil stáží v Pekingu na klinice 2006 a závěrečnou zkouškou oboru. Využil svých poznatků tradiční čínské medicíny k sestavení originálních receptur podpůrných emulzí určených ke zmírnění bolestí páteře a kloubů a započal s jejich výrobou.

Workshopy:

MUDr. Karel Kolář, ČR

Srdce a únava (společně s MUDr. Čížkem)

Od r. 1999- člen sinobiologické společnosti, školení v akupunktuře a fytoterapii , od r. 2008 licence - kredit 1.st pro akupunkturu ČLS JEP. Nyní praxe interna - kardiologie, čínská diagnostika a léčba, psychoterapie , symbolická medicina.

MUDr.Hubert Čížek, ČR

Srdce a únava (společně s MUDr. Kolářem)

Vystudoval obor fytoterapie u ČSBS, dlouholetý praktik tradiční čínské medicíny, který se v praxi věnuje komplexnímu pojetí léčby včetně psychoterapie, dietetiky, cvičení, fytoterapie i akupunktury ušité na míru každému pacientovi.

Hu Yizhi, ČLR

Klinické případy únavy a jejich řešení

Dlouholetý praktik čínské medicíny v Centru tradiční čínské medicíny ČSBS na
Praze 1. Věnuje se zejména pohybovému aparátu a má dlouhodobé zkušeností s léčbou nejrůznějších stavů únavy včetně následků po mrtvici, degenerativních chorobách a sportovních úrazech.

Zdeňka Batiková, ČR

Využití potravinových doplňků pro léčbu únavy a vyčerpanosti

Poradna tradiční čínské medicíny v Karlových Varech. Vystudovala obor fytoterapie u ČSBS a tyto poznatky využívá i ve své praxi v poradně. Po 2,5 letech praxe má evidovány kasuistiky více než 500 klientů.

Ing. Petr Bílý, SK

Qigong - energeticke cvicenia pre oddych

Prednášateľ a lektor na seminároch o qigong (čínske zdravotné a energetické cvičenia), reči tela, symboloch, symbolike chorôb, psychodiagnostike, Feng shui, tuina (čínske masáže), čakrách a tradičnej čínskej medicíny.

Ludmila Djemelová, ČR

Feng shui a zdraví

Konzultantka Feng shui, návrhy interierů, harmonizace prostoru. Uplatnění Feng Shi soukromých i veřejných prostorech, harmonizace v bytech, domech i kancelářích a prodejnách.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Jak používáme cookies

Nastavení
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie