Pořádáme studium tradiční čínské medicíny

Každý rok otevíráme ročník Základy tradiční čínské medicíny, který je podstatný pro pochopení celého systému tradiční čínské medicíny a pro volbu specializace. Specializaci v oboru Akupunktura, Fytoterapie nebo Tuina si student může zvolit od druhého ročníku. Každý rok společně jezdíme na Letní školu. Rádi se s vámi setkáme a popovídáme na Dni otevřených dveřích.

  • Letní škola

Struktura studia

Naše škola čínské medicíny poskytuje zájemcům jedinečnou možnost specializace v několika oblastech.

1. Základy tradiční čínské medicíny

Po prvním roce studia získá student přehled o jednotlivých oborech TČM a dokáže nasměrovat sebe i své příbuzné potřebným směrem ke zdraví a pomoci jim u těch nejjednodušších zdravotních obtíží prostřednictvím diety a masáží.

Více o studiu TČM®

2a. Tuina

Po tomto roce se může rozhodnout více pro manuální techniky a využít unikátní možnosti studia čínských masáží tuina včetně seminářů se špičkovými profesory z Číny.

Více o studiu Tuiny

2b. Medical Qigong

Pokud má spíše zájem o zlepšení svého vlastního zdraví může si vybrat rok studia léčebného cvičení – medical qigong.

Více o studiu Qigongu

2c. Akupunktura a fytoterapie

Chce-li jít skutečně do hloubky, může pokračovat ve studiu akupunktury nebo fytoterapie, kde má dostatek prostoru, aby se mohl soustředit na jeden obor a zvládnout jeho základy i diagnostiku. Na každém semináři jsou dva případně tři dny, kdy dochází k procvičení odpřednášeného v praxi. Aby člověk získal dostatek zkušeností, je však třeba se vzdělávat celý život, protože lidský organismus je složitý. Proto je rovněž nutné, aby nezdravotníci absolvovali i kurz rekvalifikačních masáží a Minimum západní medicíny, protože musí v praxi poznat, kterým pacientům mohou pomáhat, a kde je nutné i vyšetření západní medicíny, aby nedošlo k propásnutí závažného stavu.

Více o studiu Akupunktury Více o studiu Fytoterapie

Na naší škole umožňujeme i studium více oborů najednou, pokud student dojde k názoru, že má dostatek energie, času i financí, aby je zvládal. Je rovněž možné během studia svůj obor změnit, pokud naopak usoudí, že je pro něj to, co si zvolil, příliš náročné.

Den otevřených dveří

Více informací o studiu, lektorech, koncepci výuky atd. se zájemci o studium dozví na Dnech otevřených dveří, které v roce 2017 pořádáme již od března.

Průvodci budou:

  • MUDr. Ludmila Bendová – zakladatelka 1. školy tradiční čínské medicíny
  • MUDr. Zuzana Vančuříková – dlouholetá lektorka a praktička tradiční čínské medicíny a vedoucí studijního běhu 2016–2020,
  • Václav Lukeš – ředitel Evropské školy tuiny a dlouholetý lektor a praktik čínských masáží tuina,
  • Denisa Hunalová – ředitelka společnosti
  • a další...

Přihlásit se na den otevřených dveří

Vďaka tomu, že nezakazujete cookies, môžete používať web. Čo to jsou cookies?

Prihlásenie