O 1. škole tradiční čínské medicíny – TČM®

Naše škola poskytuje vzdělání v oblasti tradiční čínské medicíny již více než čtvrt století. Poskytujeme studium od základů v oborech akupunktura, fytoterapie, tuina, dietetika a diagnostika, cvičíme qigong. Pořádáme postgraduální semináře pro praktiky, terapeuty a diagnostiky TČM.

no alt

Pilíře 1. školy TČM®

• Kdo stojí za fungováním školy

1. škola tradiční čínské medicíny – TČM® – založena 1990 je symbiotický celek různých dodavatelských organizací, sdružení a osob, kteří pevně věří v moc tradiční čínské medicíny a chtějí její poselství předávat i ostatním. Základem je Československá SinoBiologická společnost, tato společnost využívá podpory společností nebo spolků Tradiční čínská medicína z.s., TCM servis z.s., ANDAO Institute, Pragon s.r.o. a dalších.

Více o současnoti

• Historie školy je starší než 30 let

1. škola tradiční čínské medicíny – TČM® byla založena na podzim roku 1990 díky nadšení a vytrvalosti MUDr. Ludmily Bendové, která pozvala Michela Picarda a Luciena Schwendenmana z organizace UEMC (Université Européenne de Médecine Chinoise), aby zde začali o TČM přednášet. Oba byli inspirováni více jak desetiletou spoluprací s profesorem Leung Kok Yuenem jedním z posledních žijících praktiků skutečně klasické čínské medicíny tak, jak byla předávána z generace na generaci v Číně.

Více o historii

• Učíme odkaz profesora Leung Kok Yuena

Tento muž byl vzácným příkladem vzdělance a jeho životopis je psán starými čínskými znaky a ve verších. Proto byl jeho překlad nelehkým údělem a v textu se vyskytují některé termíny v přepisu pinyin. Tento jeho životopis, vydaný původně v roce 1982, mapuje jeho život od dětství až do doby, kdy začal pravidelně vyučovat na Evropské univerzitě čínské medicíny ve Francii.

Více o Leung Kok Yuenovi

1. 1

Máme 30 let zkušeností s výukou TČM®

• Naše škola zajišťuje vzdělání v oborech TČM® již od roku 1990.
    • Jsme škola s největší a nejdelší historií výuky TČM® na území České a Slovenské republiky. Naší školou prošlo za 30 let existence tisíce studentů. Stovky z nich provozují úspěšné praxe u nás i v zahraničí. Mnoho z nich se stalo našimi lektory.
  2. 2

Naučíte se ucelený systém tradiční čínské medicíny

• základy tradiční čínské medicíny,
    • specializace v oborech Akupunktura, fytoterapie, dietetika, tuina, qigong,
    • diagnostiku dotazování, dle jazyka, pulsu, palpace.
  3. 3

Své znalosti si vyzkoušíte ihned v praxi

• Od prvního ročníku probíhá praxe
    • Již od prvních seminářů prvního ročníku probíhá praxe v rámci studia. Studenti si mohou tak bezprostředně, po teoretické části, vše „ohmatat" prakticky.
    • Praxe probíhá v malých skupinkách a pod vedením našich skvělých lektorů se dostane našim studentům čínská medicína „pod kůži".
  4. 4

Studium připravujeme ve spolupráci s čínskou univerzitou

• Již od roku 2007 spolupracujeme s Tianjinskou univerzitou tradiční čínské medicíny (TUTCM).
  5. 5

Přednášejí čeští, slovenští, čínští a další zahraniční lektoři

• Naši lektoři jsou odbornými kapacitami ve svém oboru.
    • Studenty během studia provází tým výborných lektorů, jehož pečlivý, nenásilný a hlavně velice zajímavě pojatý výklad pomůže studentům proplout nástrahami čínské medicíny bez většího zaváhání. Struktura studia se během let měnila a díky studentům, kteří nám pomáhali svými poznatky k jejímu vylepšení, doznala současné podoby.
  6. 6

Pořádáme postgraduální semináře pro rozšiřování a doplňování vzdělání praktiků TČM®.

• Formou dlouhodobých či krátkodobých seminářů poskytujeme našim absolventům rozšíření a doplnění znalostí z různých oblastí tradiční čínské medicíny.
    • Snažíme se operativně přizpůsobovat výuku potřebám studentů. Z jejich požadavků vycházíme při volbě termínů seminářů.
  7. 7

Pravidelně se setkáváme s našimi studenty

• Na neformálních setkáních si povídáme se studenty o jejich přání a o našich plánech.
  8. 8

Organizujeme stáže pro pokročilé studenty v Číně

• Zažijete na vlastní kůži, jak se provozuje tradiční medicína v Číně.
  9. 9

Vydáváme vlastní skripta, máme vlastní knihovnu

• Pro naše studenty připravujeme studijní materiály a skripta. Veškeré odborné knihy lze zapůjčit v naší knihovně!
    • Před každým seminářem obdrží studenti tištěné studijní materiály, které jsou připraveny lektorským sborem a neustále se doplňují, dle potřeb studentů. Část materiálů bývá také studentům k dispozici na webových stránkách. Nedílnou součástí materiálů jsou také různá schémata, nákresy a jednoduché tabulky. Naším cílem je, aby studenti co nejvíce vnímali výuku a netrávili výuku opisováním prezentací.
  10. 10

Vlastní výukové prostory

• Výuka probíhá v našich vlastních výukových prostorách Dělnická 54, Praha 7.
  11. 11

Minimum západní medicíny

• Pro nezdravotníky pořádáme od 2. ročníku studia pravidelné semináře na téma západní medicíny. Zde studenti projdou základy anatomie, fyziologií a patologií lidského těla, teoretickými základy západní zdravovědy včetně první pomoci.
  12. 12

Živnostenský list pro absolventy rekvalifikačního kurzu masáží

• Naše společnost je držitelem pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky vydávat doklad o rekvalifikaci pro tuto pracovní činnost: Akreditovaný masér pro sportovní masáže. Na základě absolvování tohoto akreditovaného kurzu mohou absolventi získat živnostenský list.
  13. 13

Profesionální zázemí

• Studijní oddělení můžete navštívit každý den v Dělnické 54.
    • Máme zkušený tým pracovníků technického zabezpečení seminářů.
  14. 14

Po 4 letech studia dostanete zasloužený certifikát.

• Po úspěšném ukončení studia obdržíte certifikát jako doklad o absolvování kvalitního studia.