Rekvalifikační masáže

Jsme držiteli pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky vydávat doklad o rekvalifikaci pro pracovní činnost Sportovní masér. Na základě absolvování tohoto akreditovaného kurzu můžete získat živnostenský list. Pro studenty–nezdravotníky, kteří chtějí absolvovat závěrečnou zkoušku, je kurz rekvalifikačních masáží povinný.

Cena zahrnuje:

 • 15 výukových dní (teorie a praxe)
 • základní výukové materiály
 • masážní pomůcky
 • závěrečnou zkoušku

Místo máte zajištěné až po úhradě platby za ročník. Neváhejte s přihláškou!

Změny v termínech vyhrazeny:

12.–14. 2. 2021 seminář se v tomto termínu nekoná, o náhradním termínu budeme informovat 19.–21. 3. 2021 23.–25. 4. 2021 21.–23. 5. 2021 4.–6. 6. 2021

Místo konání:

Výukové prostory, Dělnická 54, Praha 7 Informace o místě:

Závěrečná zkouška:

upřesníme

Obsah kurzu

Kurz je rozdělen do 5 bloků po 3 dnech, pátky většinou věnujeme teoretické výuce, na kterou o víkendu navazuje výuka praktická. Poslední blok je zakončený zkouškou, které v sobotu předchází celkové opakování všech masážních postupů.

 1. 1

  Anatomie

  • Důraz klademe především na pohybovou soustavu. Orgánové soustavy následují až po bloku věnujícího se kostem, kloubům a svalům.
  • Úvod do anatomie, názvosloví, stavba a funkce tkání.
  • Anatomie a fyzilogie kostí, stavba kostry, vývoj kostry od narození ke stáří. Patofyziologické deformace kostí.Klouby, jejich stavba, funkce. Rozbor kloubů - rameno, loket, zápěstí, kyčel, koleno, hlezno a ploska nohy. Rozbor stavby a fuknce páteře včetně některých patologií.
  • Stavba svalů hladkých, příčně pruhovaných a srdeční svaloviny. Fyziologie a řízení svalového pohybu.
  • Popis, uložení a funkce kosterního svalstva. Lebka, trup i končetiny, šíje, záda, hrudník, břicho, pánevní dno a velké svaly končetin.
  • Anatomie a fyziologie orgánových soustav - dýchací, vylučovací, trávicí, nervová, krev a oběhový systém, imuntní systém, hormony, rozmnožovací soustava a smysly.
  • Skripta na anatomii obsahují požadované pemzum znalostí.
 2. 2

  Základy psychologie

  • Psychologie je běžnou součástí kurzu. Během praxe získáte základní představu a lepší jistotu, jak zacházet s klientem.
 3. 3

  Teorie masáží

  • Téma uchazeči sdělujeme průběžně během výuky a je také součástí skript.
  • Obsahem jsou například indikace a kontraindikace masáží, druhy a způsoby masáží a jejich užití v praxi, rozdělení masážních prostředků podle typu masáže, účinných látek a fyzikálních vlastností, atp.
 4. 4

  První pomoc

  • První pomoci je věnován jeden den v závěru kurzu. Obsahuje teorii i modelovanou praxi (resuscitace).
 5. 5

  Praktická výuka masáží

  • Postupně probíráme jednotlivé sestavy tak, aby navazovaly na teoretické znalosti z anatomie. Každý víkend je vždy nová sestava, ale také se opakují již probrané a prohlubují se získané dovednosti. Postupně se tak naučíte masáž zad, šíje, hlavy, dolních končetin, horních končetin, hrudníku a břicha. Snažíme se anatomické znalosti maximálně využít v praxi a dbát na správné a efektivní provedení hmatů.
 6. 6

  Závěrečná zkouška

  • Závěrečný víkend je věnovaný zkoušce. Zkouška se skládá z písemné a ústní části. Písemná část je z anatomie a první pomoci, ústní část je z teorií masáží a praktického předvedení náhodně vybrané masážní sestavy.

Co je cílem kurzu:

Cílem rekvalifikačních masáží je naučit vás teorii a správné provedení jednotlivých masážních hmatů, aby efekt dané masáže byl co nejlepší pro klienta a zároveň co nejméně namáhavý pro vás jako terapeuta.

Určení semináře:

 • Pro všechny zájemce o rekvalifikaci v oboru Sportovní masér.
 • Pro studenty-nezdravotníky oboru Akupunktura, pro které je tento kurz předpokladem k závěrečné zkoušce.
 • Studentům-nezdravotníkům oboru Fytoterapie absolvování kurzu doporučujeme.

Fotogalerie

Lektorky

Mgr. Tereza Dvořáková

Mgr. Tereza Dvořáková

absolventka FTVS UK, obor fyzioterapie, obor tělesná a pracovní výchova zdravotně postižených, absolventka 1. školy TČM®, obor akupunktura. 10 let provozuje vlastní praxi, kde se zaměřuje na terapii pohybového aparátu, ve které prolíná znalosti TČM a fyzioterapie. 5 let pracovala jako fyzioterapeut a masér u profesionálních basketbalistů Sparty Praha. Své znalosti tradiční čínské medicíny si dvakrát ověřila a rozšířila přímo v Číně.

Mgr. Martina Vystrčilová

Mgr. Martina Vystrčilová

absolventka FTVS, obory učitelství TV, biologie, fyzioterapie. Pokračovala vzděláváním v  boru čínské medicíny - tuina, shiatsu masáže, medical qigong, dlouhodobě cvičí taiji a qigong. Následně se začala věnovat systemickým terapiím, práci s psýché - imaginace, psychosomatika, analytická psychoterapie. Provozuje soukromou praxi v oboru poradentství - psychosomatika, jungiánská psychoterapie; součástí praxe je i vzdělání dospělých v oboru komunikace s tělem a s duší. Bydlí v přírodě, podporuje životní styl v souladu s původní přirozeností.

Mgr. Pavla Sakařová

Mgr. Pavla Sakařová

absolventka FTVS UK (1998), obor fyzioterapie a 1. školy tradiční medicíny – TČM®, obor akupunktura (2012). Lektorka akupunktury, praktických seminářů pro studenty a postgraduálních seminářů.

Mgr. Eva Prokešová

Mgr. Eva Prokešová

absolventka FTVS UK – obor Tělesná a pracovní výchova zdravotně postižených, od roku 2008 je lektorkou FTVS první pomoci, zdravotních masáží, tělesné výchovy a kompenzačních cviků.

Důležité odkazy

Studium

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platia Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Naše webové stránky používají cookies. Přečtěte si, jak tyto soubory používáme .