Rekvalifikační kurz masáží

Zvažujete změnu profese? Hledáte něco, co vás bude konečně bavit? Toužíte po povolání, ve kterém ucítíte smysl? Co třeba stát se masérem vyhledávaným i díky vhledu do tradiční čínské medicíny?

Jsme držiteli pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky vydávat doklad o rekvalifikaci pro pracovní činnost Sportovní masér. Na základě potvrzení o absolvování tohoto akreditovaného kurzu můžete získat živnostenský list.

Mám zájem stát se profesionálním masérem

 • Ikona

  10 let zkušeností

  Máme 10 let zkušeností s výukou rekvalifikačních masáží. Pod vedením našich lektorů a lektorek prošly desítky masérů, kteří se připravovali na svou novou kvalifikaci.

 • Ikona

  Pomůcky, materiál a čaj v ceně

  Výukové materiály, ručníky, prostěradla, jednorázové podložky, deky, masážní oleje, dezinfekce a vše potřebné k výuce je vám k dispozici. Nemusíte nosit nic navíc!

 • Ikona

  Zkouška v ceně kurzu a v místě konání kurzu

  V ceně kurzu je započítána profesní závěrečná zkouška před autorizovanou osobou. Zkouška se koná v rámci posledního semináře a v učebnách, ve kterých jste získávali masážní dovednosti.

no alt

Co je cílem kurzu:

Naučíte se teorii a správné provedení jednotlivých masážních hmatů, aby efekt dané masáže byl co nejlepší pro klienta a zároveň co nejméně namáhavý pro vás jako terapeuta.

4 důvody pro rekvalifikaci u nás

 1. 1

  Pod vedením fyzioterapeutů a praktiků tradiční čínské medicíny

  Masérským kurzem vás provedou špičkoví fyzioterapeuti, kteří jsou zároveň praktiky tradiční čínské medicíny. Kvalitní výuka s praktickými nácviky pro splnění rekvalifikačních podmínek je samozřejmost. Pouze lektoři naší školy vám navíc prozradí překvapivé souvislosti celostního přístupu tradiční čínské medicíny pro praxi masérů.

 2. 2

  Cena bez doplatků za zkoušku nebo pomůcky

  V našem masérském kurzu si nepřiplácíte za závěrečné zkoušky, ani za oleje a materiály, ani za naše podrobná názorná skripta. Nemusíte si nosit vlastní ručníky ani podložky. Všechno od nás máte v ceně kurzu. Voda, káva, čaj během seminářů jde taky na nás. Za závěrečnou zkoušku u podobných kurzů jiných škol zaplatíte až 5 000 Kč navíc, u nás je v ceně.

 3. 3

  4denní bloky s časovými odstupy, jen osobně

  Rekvalifikační kurz je rozdělen do tří až čtyřdenních bloků, vždy s časovým odstupem mezi bloky. Můžete jej absolvovat jen osobně. Uvidíme se jednou v dubnu, dvakrát v květnu a jednou v červnu. Kurz se koná v Praze v sídle naší školy Dělnická 54, Praha 7. Projdete spoustou praktických cvičení a to nejde on-line.

 4. 4

  Pomáhejte a užívejte si profesní svobodu

  Díky masérskému umění pomůžete lidem od bolestí, zlepšíte jejich kondici a dovedete je k uvolnění svalů i mysli. Vaše povolání bude mít smysl. Vydejte se třeba na volnou nohu a užívejte si i vytoužené svobody v práci. Po složení zkoušek jste oprávněni získat živnost jako „masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví“.

no alt

Obsah kurzu

Kurz je rozdělen do několika bloků. Na teoretickou výuku navazuje výuka praktická. Poslední blok je zakončený zkouškou, které předchází celkové opakování všech masážních postupů.

 1. 1

  Anatomie

  • Úvod do anatomie, názvosloví, stavba a funkce tkání.
  • Anatomie a fyzilogie kostí, stavba kostry, vývoj kostry od narození ke stáří. Patofyziologické deformace kostí.
  • Klouby, jejich stavba, funkce. Rozbor kloubů - rameno, loket, zápěstí, kyčel, koleno, hlezno a ploska nohy. Rozbor stavby a fuknce páteře včetně některých patologií.
  • Stavba svalů hladkých, příčně pruhovaných a srdeční svaloviny. Fyziologie a řízení svalového pohybu.
  • Popis, uložení a funkce kosterního svalstva. Lebka, trup i končetiny, šíje, záda, hrudník, břicho, pánevní dno a velké svaly končetin.
  • Anatomie a fyziologie orgánových soustav - dýchací, vylučovací, trávicí, nervová, krevní a oběhový systém, imuntní systém, hormony, rozmnožovací soustava a smysly.
 2. 2

  Základy psychologie

  • Psychologie je běžnou součástí kurzu. Během praxe získáte základní představu a lepší jistotu, jak zacházet s klientem.
 3. 3

  Teorie masáží

  • Obsahem jsou například indikace a kontraindikace masáží, druhy a způsoby masáží a jejich užití v praxi, rozdělení masážních prostředků podle typu masáže, účinných látek a fyzikálních vlastností, atp.
 4. 4

  První pomoc

  • První pomoci je věnován jeden den v závěru kurzu. Obsahuje teorii i modelovanou praxi (resuscitace).
 5. 5

  Praktická výuka masáží

  • Postupně probíráme jednotlivé sestavy tak, aby navazovaly na teoretické znalosti z anatomie. V každé části je vždy nová sestava, ale také se opakují již probrané a prohlubují se získané dovednosti. Postupně se tak naučíte masáž zad, šíje, hlavy, dolních končetin, horních končetin, hrudníku a břicha. Snažíme se anatomické znalosti maximálně využít v praxi a dbát na správné a efektivní provedení hmatů.
 6. 6

  Závěrečná zkouška

  • Profesní závěrečná zkouška před autorizovanou osobou je započítaná v ceně kurzu.
  • Zkouška probíhá v rámci posledního semináře, ve známém prostředí, ve kterém jste se dovednostem učili.
  • Zkouška se skládá z písemné, ústní a praktické části. Písemná část je z anatomie a první pomoci, ústní část je z teorií masáží a dalších znalostí odpovídajících akreditaci a praktická část obsahuje předvedení náhodně vybrané masážní sestavy.

Pro koho jsou rekvalifikační kurzy masáží:

 • Pro všechny zájemce o změnu kvalifikace v oboru Sportovní masér.
 • Všem, kteří potřebují získat živnostenské opravnění pro činnost Masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnctví.
 • Těm, kteří studují nebo absolvovali studium tradiční čínské medicíny, čínských masáží tuina, masáží guasha, shiatsu či jiným východním terapeutickým směrům. Lektorky jsou absolventky 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM® a znají oba pohledy na lidské tělo.
 • Speciálně rekvalifikační kurz masáží doporučujeme našim studentům-nezdravotníkům oborů akupunktura, fytoterapie nebo tuina.

Termíny 2023:

 • 23.–26. 3. 2023
 • 13.–16. 4. 2023
 • 5.–8. 5. 2023
 • 9.–11. 6. 2023

Proč volíme delší odstup mezi jednotlivými semináři?

 • odpřednášenou látku můžete lépe vstřebat a zopakovat si ji v klidu doma
 • postupy si vyzkoušíte na sobě, zapojíte své blízké
 • s odstupem několika dní se myšlenky lépe uspořádají
 • budete mít čas promyslet si dotazy na lektorky
 • látku vždy na začátku dalšího semináře zopakujeme a dotazy zodpovíme
 • nechcete rychlokurz, ale opravdu si dovednost zažít a vstřebat

Místo konání:

Dělnická 54, Praha 7

Vlastní výukové prostory 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM® jsou plně připravené pro účastníky semináře: nechybí kuchyňský koutek s varnou konvicí, čaji a základním nádobím, připojení k wi-fi. Přístup do budovy i do učebny je bezbariérový.

Závěrečná zkouška:

Profesní závěrečná zkouška před autorizovanou osobou se koná v rámci posledního semináře. Proběhne ve známých učebnách, ve kterých jste se učili. Poplatek za zkoušku je započítán v ceně kurzu. Nebudete mít žádné dodatečné náklady.

Poplatek na rok 2023

Cena  15 000 Kč 

Co je zahrnuté v ceně?

 • 15 výukových dní (teorie a praxe)
 • vlastní tištěné výukové materiály
 • masážní pomůcky – lehátka, oleje, jednorázové podložky, ručníky, prostěradla a jiné vybavení pro masáže
 • závěrečnou zkoušku

Místo máte zajištěné až po úhradě platby za ročník.Neváhejte s přihláškou! Přihlášky zavíráme 20. března 2023 v poledne.

Co o říkají naši absolventi?

Rekvalifikační masérský kurz byl velice pestrý a hlavně naučný. Tato škola má opravdu kvalitní lektory. Anatomii jsme probrali důkladně a to stejné mohu říct o praktické části. Celým průběhem jsem byla nadšená, panuje zde skvělá atmosféra. Odnesla jsem si tolik zkušeností a vědomostí, že jsem prakticky hned po zkoušce otevřela svůj soukromý masážní salón. Mockrát děkuji, a vřele doporučuji všem, kteří milují masáže a chtěli by se stát profesionály.

— Barbora Holubová, absolventka rekvalifikačního kurzu sportovních masáží

Jsem moc ráda, že jsem rekvalifikační kurz masáží absolvovala na 1. škole TČM. Byla to moje první zkušenost s masáží vůbec a již po absolvování kurzu jsem se v dotyku lidského těla cítila sebevědomě :) Musím moc poděkovat Terezce a Martině za jejich skvělé vedení, za předání odborných informací, ale také osobních zkušeností a příběhů z praxe. V praktické části kurzu bylo velmi dbáno na správné provádění masérských hmatů, což je samozřejmé, ale také nás velmi Terezka hlídala, abychom my maséři masáž prováděli tak, abychom neubližovali sami sobě, abychom měli správný postoj, nezadržovali v těle zbytečné napětí a v dlouhodobém horizontu si masírováním sami neublížili.

— Klára Stávková, absolventka rekvalifikačního kurzu sportovních masáží

Lektorky rekvalifikačního kurzu masáží

Lektorky, které vás provedou kurzem, mají zkušenosti z fyzioterapie, z vlastních masérských a terapeutických praxí a znalosti a dovednosti z tradiční čínské medicíny. Jsou schopné vysvětlit látku z obou úhlů pohledu. 

Mgr. Tereza Dvořáková

Mgr. Tereza Dvořáková

absolventka FTVS UK, obor fyzioterapie, obor tělesná a pracovní výchova zdravotně postižených, absolventka 1. školy TČM®, obor akupunktura. 10 let provozuje vlastní praxi, kde se zaměřuje na terapii pohybového aparátu, ve které prolíná znalosti TČM a fyzioterapie. 5 let pracovala jako fyzioterapeut a masér u profesionálních basketbalistů Sparty Praha. Své znalosti tradiční čínské medicíny si dvakrát ověřila a rozšířila přímo v Číně.

Mgr. Martina Vystrčilová

Mgr. Martina Vystrčilová

absolventka FTVS, obory učitelství TV, biologie, fyzioterapie. Pokračovala vzděláváním v  boru čínské medicíny - tuina, shiatsu masáže, medical qigong, dlouhodobě cvičí taiji a qigong. Následně se začala věnovat systemickým terapiím, práci s psýché - imaginace, psychosomatika, analytická psychoterapie. Provozuje soukromou praxi v oboru poradentství - psychosomatika, jungiánská psychoterapie; součástí praxe je i vzdělání dospělých v oboru komunikace s tělem a s duší. Bydlí v přírodě, podporuje životní styl v souladu s původní přirozeností.

Mgr. Kristina Beranová

Mgr. Kristina Beranová

Lektorka a terapeutka tradiční čínské medicíny. Vedoucí 1. ročníku Základy tradiční čínské medicíny.

Mgr. Eva Prokešová

absolventka FTVS UK – obor Tělesná a pracovní výchova zdravotně postižených, od roku 2008 je lektorkou FTVS první pomoci, zdravotních masáží, tělesné výchovy a kompenzačních cviků.

Přihláška k rekvalifikačním masážím

Maličkost: Požadované údaje, jsou označené hvězdičkou *.

Kdo se bude rekvalifikovat?

Fakturační údaje

Kontaktní údaje potřebujeme, abychom s vámi mohli komunikovat

Členství v ČSBS. Studium

Kde získáváte znalosti TČM?:

Kontrolný kód

i

Co se bude dít po odeslání formuláře?

 1. Na e-mail, který jste uváděli v přihlášce, vám zašleme informace k platbě. Informace k platbě nechodí e-mailem automaticky, vystavujeme ji ručně, proto mějte strpení, že vám dorazí až za nějakou dobu. 
 2. V tuto chvíli máte místo blokované.
 3. Platbu zaplaťte co nejdříve! Místo máte jisté po připsání platby na náš účet!
 4. Fakturu vám pošleme, jakmile nám dorazí platba na účet.
 5. Pokud se nebudete moci zúčastnit, budeme rádi, když nám dáte vědět, že nedorazíte, abychom mohli uvolnit místo jinému zájemci.
 6. Včas vám dorazí e-mail, ve kterém se dozvíte všechny důležité informace.
 7. Kontaktujte nás, pokud si budete potřebovat cokoliv ujasnit.

Důležité odkazy

Můžeme pracovat s vašimi cookies?

Cookies jsou tu od toho, abychom všichni na internetu viděli to, co nás zajímá, abychom mohli naplno využívat weby, jak jsme zvyklí, anebo se potkali v širokých vodách internetu. Jste s tím v souladu? Pak se nebojte cookies povolit.

Jak používáme cookies

Nastavení

Nutné (jsou povinné) cookies soubory jsou nezbytné pro správné fungování webových stránek. Můžeme data (=soubory cookies) na vašem zařízení (=do úložiště vašeho prohlížeče), aby bylo možné identifikovat vaši relaci a dosáhnout základní funkčnosti platformy, zážitku z prohlížení a zabezpečení. O jejich používání vás informujeme.

Zaškrtněte a my můžeme Doplňkové funkce, které zlepšují váš zážitek z prohlížení, ukládají některé vaše preference bez uživatelského účtu nebo bez přihlášení, použítí skriptů a/nebo zdrojů třetích stran, widgety atd. U těchto cookies vyžadujeme váš souhlas.

Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně. U těchto cookies vyžadujeme váš souhlas.

Můžeme používat soubory cookie a nástroje třetích stran k vylepšení nabídky produktů a/nebo služeb naší nebo našich partnerů, její relevance pro vás na základě produktů nebo stránek, které jste navštívili na tomto webu nebo na jiných webových stránkách. U těchto cookies vyžadujeme váš souhlas.

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení