Marie Brejchová: čínská medicína otevírá možnosti pro pomoc

Musím říci, že studiem čínské medicíny na této škole jsem pochopila mnoho z toho, co západní medicína neumí. Teprve nyní mohu využít znalostí tam, kde jsem se západní medicínou už nevěděla, nebo jsem cítila, že to prostě nepomáhá a doktoři jsou také bezradní. A tady mnohdy právě čínská medicína otevírá možnosti pro pomoc.

Děkuji všem lektorům, kteří se nám po celé čtyři roky věnovali

Hlavně MUDr. Bendové, která nás měla na starosti celé čtyři roky a ostatním lékařům - lektorům. Dále p. Šmejkalovi, který je pro mne velkým praktikem a naučí věci, které by se člověk z literatury těžko učil. Mgr. Krameriové, která nám byla poradcem přes byliny a pro mne i rádcem v diagnostice a tvorbě kazuistik a také konzultantem v diplomové práci. Bez ní bych tápala ještě hodně dlouho. Určitě pro studenty je velmi důležitý kontakt s kanceláří školy a to hlavně s Denisou Hunalovou, paní Gürlichovou a paní Kořínkovou. Na ně se můžete obrátit i se zdánlivě primitivním přáním a nikdy vás neodmítnou. Jejich chování vůči nám bylo velice kamarádské a člověk si nepřipadal až tak inkognito.

Čínská medicína otevírá možnosti pro pomoc

Pracuji ve zdravotnickém oboru už čtyřicet let. Nejdříve západní medicína - urologie a po té v oboru, který se zabývá péčí o tělo a stará se o zdraví klientů. Sama mám vzdělávací zařízení, učím a vím, jaká je někdy těžká práce se studenty. Učím anatomii a díky tomu těžko přecházím s pragmatické medicíny na tak jasnou, ale trochu imaginární a filozofickou medicínu. Myslím, že s tímto se budeme ještě mnoho let prát. Určitě tak dlouho, jak dlouho naše ministerstvo zdravotnictví neuzná důležitost a nezbytnost čínské medicíny. 

Musím říci, že studiem čínské medicíny na této škole jsem pochopila mnoho z toho, co západní medicína neumí. Teprve nyní mohu využít znalostí tam, kde jsem se západní medicínou už nevěděla, nebo jsem cítila, že to prostě nepomáhá a doktoři jsou také bezradní. Přehazují si klienta jako pingpongový míček a neví. A tady mnohdy právě čínská medicína otevírá možnosti pro pomoc.

Nebylo to lehké, ale zvádla jsem to!

Po ukončení studia jsme 24. 2. obdrželi diplomy a věřte, že se mi ulevilo. Nedoufala jsem, že toto náročné studium dokážu zdárně ukončit. Na školu jsem se přihlásila hlavně proto, že mi zemřel manžel a já nevěděla co dál. Abych se nezbláznila, našla jsem na radu známého lékaře kontakt na 1. školu TČM® a nastoupila na studium. Nebylo lehké dojíždět každý den na semináře 100 km do Prahy, sedět v přednáškovém sále celý den a udržet pozornost. Ale díky velice erudovaným, zajímavým plnohodnotným přednáškám, jsem to dokázala.

Na závěr ještě jednou děkuji všem i svým spolužákům a jsem šťastná, že jsem dokázala pochopit a nastartovat nový pohled na diagnostiku a choroby. Vím, že to funguje a děkuji.

Marie Brejchová

Marie Brejchová

  • zakladatelka – Soukromé relaxační a vzdělávací centrum CARPE DIEM;
  • absolventka studia Akupunktury v letech 2012–2016
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Naše webové stránky používají cookies. Přečtěte si, jak tyto soubory používáme .