Angela Hicks, John Hicks, Peter Mole: Five element consumptional acupuncture

Kniha Five Element Constitutional Acupuncture – Konstitucionální akupunktura dle pěti elementů -přináší jasné, detailní a přehledné principy konstitucionální akupunktury vycházející ze systému pěti prvků. Jsou zde objasněny vzájemné souvislosti a i historie této formy akupunktury, stejně tak jako popis teorie čínské medicíny.

Five Element Constitutional Acupuncture – Konstitucionální akupunktura dle pěti elementů

Autoři : Angela Hicks, John Hicks, Peter Mole
Rok vydání : 2011
Jazyk knihy : Angličtina
Katalogové číslo: 663

Kniha Five Element Constitutional Acupuncture – Konstitucionální akupunktura dle pěti elementů -přináší jasné, detailní a přehledné principy konstitucionální akupunktury vycházející ze systému pěti prvků. Jsou zde objasněny vzájemné souvislosti a i historie této formy akupunktury, stejně tak jako popis teorie čínské medicíny.

Po prozkoumání elementů samotných, a v jejich rámci funkcí jednotlivých orgánů, jsou v knize objasněny základy diagnózy akupunktury dle pěti prvků. Podle stanovené diagnózy pak jsou definovány jednotlivé okruhy léčby a způsob provádění léčby samotné. Na základě uvedených poznatků je tento léčebný systém začleněn do kontextu ostatních akupunkturních systémů a do tradiční čínské medicíny (jak ji známe na západě dnes) jako celku.

Základní charakteristiky obsahu

  • Pět elementů uvedených zde jsou Dřevo, Oheň, Země, Kov a Voda.
  • Přináší jasné, detailní a pochopitelné prezentace hlavních principů konstituční akupunktury podle pěti prvků.
  • Pokrývá historické souvislosti této formy akupunktury jako relevantní teorie čínské medicíny.
  • Obsahuje jasný popis principiálních aspektů systematické diagnostiky, objasňuje nejasnosti často se vyskytující při diskusi o těchto aspektech.

Odborník TČM Peter Eckman ze San Franciska v předmluvě knihy uvádí:

„....autoři knihy dokázali, že jejich přístup je možno integrovat s poznatky TČM při léčbě pacientů velmi rychle a komplexně. Co se týká historického původu ukazuje se, že konstitucionální akupunktura pěti prvků je systém předčící všechny jiné a je zároveň vynikajícím zdrojem dalších poznatků."

Autoři knihy jsou přední akademičtí představitelé University Integrované Čínské Medicíny v Redingu v Anglii. Univerzita je jednou z největších svého druhu ve Velké Británii.

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Naše webové stránky používají cookies. Přečtěte si, jak tyto soubory používáme .