Rekvalifikační masáže

Absolvujte rekvalifikační kurz a staňte se sportovním masérem.

Jsme držiteli pověření Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky vydávat doklad o rekvalifikaci pro pracovní činnost Sportovní masér. Na základě absolvování tohoto akreditovaného kurzu můžete získat živnostenský list. Pro studenty–nezdravotníky, kteří chtějí absolvovat závěrečnou zkoušku, je kurz rekvalifikačních masáží povinný.

Poplatek na rok 2021

Cena při platbě do Základní Studentská
26. 6. 2021 10 960 Kč 9 460 Kč

Studentská cena platí pro studenty 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM® nebo ANDAO institute.

Cena zahrnuje:

 • 15 výukových dní (teorie a praxe)
 • základní výukové materiály
 • masážní pomůcky
 • závěrečnou zkoušku

Místo máte zajištěné až po úhradě platby za ročník. Neváhejte s přihláškou!

Termíny 2021:

26.–30. 6. 2021 14.–18. 7. 2021 24.–28. 7. 2021

Místo konání:

Výukové prostory, Dělnická 54, Praha 7 Informace o místě:

Závěrečná zkouška:

upřesníme

Obsah kurzu

Kurz je rozdělen do 3 bloků po 5 dnech, pátky většinou věnujeme teoretické výuce, na kterou o víkendu navazuje výuka praktická. Poslední blok je zakončený zkouškou, které v sobotu předchází celkové opakování všech masážních postupů.

 1. 1

  Anatomie

  • Důraz klademe především na pohybovou soustavu. Orgánové soustavy následují až po bloku věnujícího se kostem, kloubům a svalům.
  • Úvod do anatomie, názvosloví, stavba a funkce tkání.
  • Anatomie a fyzilogie kostí, stavba kostry, vývoj kostry od narození ke stáří. Patofyziologické deformace kostí.Klouby, jejich stavba, funkce. Rozbor kloubů - rameno, loket, zápěstí, kyčel, koleno, hlezno a ploska nohy. Rozbor stavby a fuknce páteře včetně některých patologií.
  • Stavba svalů hladkých, příčně pruhovaných a srdeční svaloviny. Fyziologie a řízení svalového pohybu.
  • Popis, uložení a funkce kosterního svalstva. Lebka, trup i končetiny, šíje, záda, hrudník, břicho, pánevní dno a velké svaly končetin.
  • Anatomie a fyziologie orgánových soustav - dýchací, vylučovací, trávicí, nervová, krev a oběhový systém, imuntní systém, hormony, rozmnožovací soustava a smysly.
  • Skripta na anatomii obsahují požadované pemzum znalostí.
 2. 2

  Základy psychologie

  • Psychologie je běžnou součástí kurzu. Během praxe získáte základní představu a lepší jistotu, jak zacházet s klientem.
 3. 3

  Teorie masáží

  • Téma uchazeči sdělujeme průběžně během výuky a je také součástí skript.
  • Obsahem jsou například indikace a kontraindikace masáží, druhy a způsoby masáží a jejich užití v praxi, rozdělení masážních prostředků podle typu masáže, účinných látek a fyzikálních vlastností, atp.
 4. 4

  První pomoc

  • První pomoci je věnován jeden den v závěru kurzu. Obsahuje teorii i modelovanou praxi (resuscitace).
 5. 5

  Praktická výuka masáží

  • Postupně probíráme jednotlivé sestavy tak, aby navazovaly na teoretické znalosti z anatomie. Každý víkend je vždy nová sestava, ale také se opakují již probrané a prohlubují se získané dovednosti. Postupně se tak naučíte masáž zad, šíje, hlavy, dolních končetin, horních končetin, hrudníku a břicha. Snažíme se anatomické znalosti maximálně využít v praxi a dbát na správné a efektivní provedení hmatů.
 6. 6

  Závěrečná zkouška

  • Závěrečný víkend je věnovaný zkoušce. Zkouška se skládá z písemné a ústní části. Písemná část je z anatomie a první pomoci, ústní část je z teorií masáží a praktického předvedení náhodně vybrané masážní sestavy.

Co je cílem kurzu:

Cílem rekvalifikačních masáží je naučit vás teorii a správné provedení jednotlivých masážních hmatů, aby efekt dané masáže byl co nejlepší pro klienta a zároveň co nejméně namáhavý pro vás jako terapeuta.

Určení semináře:

Fotogalerie

Lektorky

Mgr. Tereza Dvořáková

Mgr. Tereza Dvořáková

absolventka FTVS UK, obor fyzioterapie, obor tělesná a pracovní výchova zdravotně postižených, absolventka 1. školy TČM®, obor akupunktura. 10 let provozuje vlastní praxi, kde se zaměřuje na terapii pohybového aparátu, ve které prolíná znalosti TČM a fyzioterapie. 5 let pracovala jako fyzioterapeut a masér u profesionálních basketbalistů Sparty Praha. Své znalosti tradiční čínské medicíny si dvakrát ověřila a rozšířila přímo v Číně.

Mgr. Martina Vystrčilová

Mgr. Martina Vystrčilová

absolventka FTVS, obory učitelství TV, biologie, fyzioterapie. Pokračovala vzděláváním v  boru čínské medicíny - tuina, shiatsu masáže, medical qigong, dlouhodobě cvičí taiji a qigong. Následně se začala věnovat systemickým terapiím, práci s psýché - imaginace, psychosomatika, analytická psychoterapie. Provozuje soukromou praxi v oboru poradentství - psychosomatika, jungiánská psychoterapie; součástí praxe je i vzdělání dospělých v oboru komunikace s tělem a s duší. Bydlí v přírodě, podporuje životní styl v souladu s původní přirozeností.

Mgr. Pavla Sakařová

Mgr. Pavla Sakařová

absolventka FTVS UK (1998), obor fyzioterapie a 1. školy tradiční medicíny – TČM®, obor akupunktura (2012). Lektorka akupunktury, praktických seminářů pro studenty a postgraduálních seminářů.

Mgr. Eva Prokešová

Mgr. Eva Prokešová

absolventka FTVS UK – obor Tělesná a pracovní výchova zdravotně postižených, od roku 2008 je lektorkou FTVS první pomoci, zdravotních masáží, tělesné výchovy a kompenzačních cviků.

Přihláška k rekvalifikačním masážím

Maličkost: Požadované údaje, jsou označené hvězdičkou *.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Naše webové stránky používají cookies. Přečtěte si, jak tyto soubory používáme .