Mgr. Pavla Sakařová

Absolventka a lektorka 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM®. Ve své praxi propojuje znalosti a zkušenosti z fyzioterapie a tradiční čínské medicíny.

Pavla Sakařova

Jak jsem se dostala k čínské medicíně

Profesí jsem fyzioterapeutka. Po prvních letech v praxi a každodenního ošetřování pacientů klasickými postupy západní fyzioterapie, zejména v ambulantním prostředí, jsem zjišťovala, že úspěšnost těchto postupů není 100%. Studium orientálních metodik, akupresura a pochopení významu některých akupunkturních bodů začaly postupně rozšiřovat moje terapeutické možnosti.

V roce 2008 jsem se přihlásila ke studiu tradiční čínské medicíny na 1. škole tradiční čínské medicíny – TČM® a akupunktura se stala mým celoživotním koníčkem.

V roce 2005 jsem založila fyzioterapeutické centrum Fyziocare, kde se celému týmu fyzioterapeutek dařilo úspěšně kombinovat fyzioterapii a tradiční čínskou medicínu při péči o pacienty s potížemi pohybového aparátu. Fyziocare jsem v roce 2020 předala svým nástupcům a nyní rozděluji svoji pozornost na ošetřování klientů a výuku tradiční čínské medicíny.

V letech 2015–2017 jsem absolvovala 3 měsíční stáže v ordinacích čínských lékařů přímo v Číně – v Nanjingu, v Pekingu a v čínské provincii Guizhou (Kaili).

Kde jsem TČM studovala

Studium TČM

• Studium na 1. škole tradiční čínské medicíny – TČM® v letech 2008 – 2012

Postgraduální semináře v TČM:

• Tuina, Dětská tuina (2011–2012, dr. Wang Fuyin)
  • Abdominal acupuncture, Břišní akupunktura (2013, Tuvia Scott Lic. Ac.)
  • Ušní akupunktura (2010, MUDr. Michal Strnad)
  • Klinické použití mimořádných drah (2007, MUDr. Michal Strnad)
  • Gu Zheng + Gui Zheng – Nevítaní návštěvníci (viry, bakterie, paraziti, entity...), (2015, MUDr. Jozef Lucký)
  • Účastník Pražského kongresu TČM 2010
  • Pulsová diagnostika (2013, MUDr. Jiří Mařádek)
  • Metoda dr. Tana (2013, MUDr. Jiří Bílek)
  • a další

Stáže v Číně

• 3 měsíční stáže v ordinacích čínských lékařů v Číně – v Nanjingu, v Pekingu a v čínské provincii Guizhou (Kaili) (v letech 2015–2017)

Působím jako praktik v Praze

Karlínské náměstí 11, Praha 8

E-mail: p.joudova@seznam.cz

Více o praktikovi

Semináře, na kterých přednáším

a ráda se na nich s vámi potkám

• Jehlování bodů dráhy zuyangming

Workshop

Získáváme dovednost a jistotu v práci s jehlou na praktickém workshopu.

Je místo?: Ano, přihlaste se

890 Kč s DPH

Jsem ročníkovou vedoucí 2. ročníku akupunktury

• Lokalizace akupunkturních bodů a drah

• Mám na starosti osnovy a tématický plán.
    • Do 2. ročníku nastupujete, když máte za sebou 1. ročník Základy tradiční čínské medicíny (nebo jiné podobné vzdělání v TČM®)
    • Učíme se průběh akupunkturní dráhy, lokalizovat akupunkturní body a jak je správně stimulovat různými způsoby (jehly, masáž, moxy,...)
    • Těším se, že se spolu potkáme.

Více informací o 2. ročníku

Nastavení

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.