MUDr. Ludmila Bendová

MUDr. Ludmila Bendová je lékařka, lektorka a zakladatelka systematického vzdělávání terapeutů v tradiční čínské medicíně – 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM®.

MUDr. Ludmila Bendová

Již za minulého režimu tíhla k přírodnímu a alternativnímu způsobu života. Cvičila hathajogu a dlouhodobě působila v zájmové organizaci Přátelé přírodní výživy. Vedle toho pracovala s profesorem Skořepou na výzkumu lipidů u osob s rozdílným stravovacím režimem (IV. interní klinika FVL UK) a prof. J.Kollárem z Institutu experimentální medicíny v Košicích.

Přečtěte si v článku, jak návštěva známých ve Francii, kde se seznámila s tradiční čínskou medicínou, ovlivnila její životní cestu.

V roce 1990 založila Československou SinoBiologickou společnost společně s MUDr. Michaelou Lidickou, MUDr. Helenou Jírovou, Borisem Davidem a Vladimírem Lorencem, která má za úkol šířit poznatky tradiční čínské medicíny. Společnost zvala lektory z francouzské Evropské Univerzity SinoBiologie a Institutu čínského lékařství Chuzhen v Paříži. Později navázala kontakty s Universitou dálkového studia čínského lékařství Guangming v Pekingu. V roce 1999 došlo k podepsání smlouvy o spolupráci. Od roku 2007 ČSBS spolupracuje s Tianjinskou univerzitou tradiční čínské medicíny (TUTCM), jejichž profesory zve pravidelně do Prahy na přednášky dodnes.

MUDr. Bendová je absolventka šestiletého studia fytoterapie a pětiletého studia akupunktury na čínské univerzitě Guangming z Pekingu z let 1998 – 2007. Dále má za sebou několik měsíčních stáží na jedné z největších nemocnic věnovaných čistě tradiční čínské medicíně – Dongzhimen yiyuan v Pekingu. Absolvovala též několik měsíčních stáží na Univerzitě Čínské medicíny v Tchienťinu v Číně (TUTCM – Tianjin University of Traditional Chinese Medicine)

Byla prezidentkou kongresu TČM v Praze 2010. Pravidelně se účastní aktivně i pasivně na kongresech v Evropě i Číně.

Přednáší nepovinný předmět Základy čínské fytofarmakologie na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Je členkou Komory tradiční čínské medicíny a předsedkyní Sekce pro vzdělávání.

V současnosti se věnuje výuce v 1. škole tradiční čínské medicíny – TČM®. Je odborným zástupcem na Klinice Pivoňka. Publikuje ve veřejných periodikách, přednáší a bojuje za tradiční čínskou medicínu.

Rozhovor

Semináře s Ludmilou Bendovou

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.