Zhang Xiuqin

Profesorka Zhang Xiuqin je přední odbornicí, průkopnicí a výzkumnicí v oblasti masáží guasha.

Je členkou výboru odborníků guasha ve Státní správě tradiční čínské medicíny, redaktorkou učebnic guasha, supervizorkou kvality pro národní odborné dovednosti, místopředsedkyní Čínské asociace pro výzkum a vývoj v tradiční čínské medicíně, členka odborné poradenské komise pro ochranu zdraví a vědeckou podporu, ředitelka odborné komise guasha, hlavní odborníce v podvýboru pro zdraví ve sdružení zapojeném do mezinárodní výměny a podpory zdravotní péče, odborná lékařka guasha a členka redakční rady učebnic na čínském Ministerstvu práce.

Prof. Zhang pracovala jako lékařka téměř 50 let a více než 20 let se zaměřuje na klinickou praxi, výzkum a výuku kváši. Je zakladatelkou léčebného a dignostického systému, systému pro péči a udržení zdraví a kosmetických terapií pomocí masáží guasha, který zahrnuje související teorie, metody, vzorce a techniky. Prof. Zhang byla jedním z prvních praktiků, kteří přednášeli o terapii guashou na mezinárodních lékařských konferencích, a učila guashu odborníky na vojenskou medicínu na mezinárodní konferenci o vojenském lékařství.

Prof. Zhang má několik desítek let zkušeností s guashou a vydala více než 10 knih a CD o udržení zdraví pomocí guasha metod. Je autorkou An Illustrated Guide to Guasha Therapy, čínsko–anglického obrazového průvodce masážemi guasha, který můžete koupit v e-shopu společnosti PRAGON.

Profesorka Zhang Xiuqin představila metodu guasha dle svého systému na semináři poprvé v Praze v roce 2014.

Profesorka Zhang Xiuqin se studenty semináře Guasha v roce 2014

Učíme masáž guasha dle profesorky Zhang

Metody másáže guasha dle paní profesorky Zhang Xiuqin můžete umět i vy! Profesorka Zhang proškolila naše lektorky a díky tomu můžeme pokračovat v šíření masáží guasha při pravidelných seminářích každý rok.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.