Reference

Zajímá vás, co o studiu na škole říkají její bývalí či současní studenti a spolupracovníci. Někteří se podělili o svoje zkušenosti. Přečtěte si, jak o nás mluví, co o nás píší:

Renata Tomšovicová: Informace, které člověk získal, ho budou provázet celým dalším životem

Jsou školy ze, kterých je důležité mít ‚papír‘ o ukončení, ale informace z nich nikdy nepoužijeme. 1. škola tradiční čínské medicíny – TČM je školou, která předá takové množství nejrůznějších informací, podnětů k zamyšlení, že není důležité, zda má člověk potvrzení o ukončení, nebo byl pouze na některých seminářích a studia zanechal. Informace, které získal ho budou provázet celým dalším životem.

Čtěte více...

Jana Böcklová: Je fantastické, co v Číně věděli tolik let před námi

Zajímá mě lidské tělo odjakživa a tohle je fantastické, to co v Číně věděli už tolik let před námi. Myslím si, ze je vzhledem ke stavu naši populace dobře vědět víc, než jaký si má člověk kdy vzít prášek. Moc mě to baví a chtěla bych pomáhat sobě a lidem kolem sebe.

Čtěte více...

Blažena Pecháčková: Za organizaci studia jsem dala jedničku s hvězdičkou k tomu.

Za posledních 14 let jsem dělala 3 vejšky, asi 20 různých kurzů, přírodní medicínu, nyní střední zdrávku. Ale zde jsem byla nadmíru překvapená, jak lze laskavě, v klidu a míru přistupovat k posluchačům. Veškeré dotazy řešit trpělivě s milým a hřejivým úsměvem.

Čtěte více...

Lenka Ondrášová: Dobre sa mi učilo z vašich materiálov

Na začiatku štúdia TCM som o čínskej medicíne nevedela takmer nič. Teraz už niečo málo viem, pre mňa bola náplň semiárov určite dostatočná, veľké množstvo nových informácií, ale v prijateľnej forme, dobre sa mi učilo z materiálov od Vás, aj z kníh Vladimíra Anda, len chvíľami by som potrebovala praktika aj doma, lebo všetky tieto informácie boli dosť abstraktné, ťažko sa mi hodnotilo, či rozmýšľam správnym smerom :-). Ale viem, že to všetko s ďalšími rokmi a s narastajúcou praxou príde. Praktické výuky boli prínosné, lektori ochotní venovať nám svoj čas a odovzdať skúsenosti a znalosti. Štúdium 1. ročníka TCM moj záujem o čínsku medicínu ešte zvýšilo a to je skvelé.

Čtěte více...

Vojtěch Seman: Náplň studia byla dosti pestrá

Náplň studia byla dosti pestrá. Myslím si, že po absolvování prvního ročníku student získá celistvý pohled na TČM. Díky prvního ročníku si pak student může lépe vybrat svou specializaci, jelikož už získá povědomí, co ho opravdu v rámci TČM naplňuje.

Čtěte více...

Jiří Zbořil: Šíři výuky je třeba zachovat

Nemyslím si, že se dá všechno v takové šíři dostatečně vysvětlit. Ani nic takového neočekávám. Šíři je ovšem třeba zachovat. Člověk se v prvním ročníku rozkoukává a je pro něj především důležité, aby si nastavil myšlení a vyzkoušel si různé věci. A s těmito parametry jsem naprosto spokojený.

Čtěte více...

Ing. Eva Brodňanová: Štúdium TČM® je beh na dlhú trať

V skratke – štúdium mi dalo prácu na celý život, ktorá je mojou záľubou.

Čtěte více...

Bc. Nikola Milková: TČM je štúdium na celý život

Štúdium TČM® mi prinieslo toho mnoho, predovšetkým úplne iný pohľad na fungovanie ľudského tela, obrovské množstvo poznatkov, ktoré sa momentálne snažím implementovať do praxe a okrem toho aj množstvo nových ľudí, kamarátov, ktorí sa stali neoddeliteľnou súčasťou môjho života.

Čtěte více...

Ing. Bc. Pavel Vích: Kolegové ke mně posílají případy, se kterými si nevědí rady.

Studium mi otevřelo dveře do světa TČM, kde studium nikdy nekončí.

Čtěte více...

PhDr. Zuzana Kresánková: TČM jsem integrovala do svého života.

Štúdium TČM mi prinieslo nových priateľov, veľa nových zážitkov, zmenu životného štýlu.

Čtěte více...

Julie Bartoňková: Prozatím považuji studium TČM® za velmi dobrou investici

Julie Bartoňková: Prozatím považuji studium TČM® za velmi dobrou investici Prozatím považuji studium TČM® za velmi dobrou investici :) Jsem velmi spokojená s kvalitou přednášek, s přednášejícícmi, které považuji za odborníky jež mají navíc touhu dělit se o své znalosti i zkušenosti.

Čtěte více...

Vladimír Synáč: Chtěl jsem pochopit důležité souvislosti

Vladimír Synáč: Chtěl jsem pochopit důležité souvislosti Studium je velice zajímavé, ale náročné a plete se mi s makrobiotikou. Makrobiotika je oproti stravování podle TČM velice zjednodušená a neřeší spoustu důležitých souvislostí, které jsem chtěl pochopit.

Čtěte více...

Gabriela Hejmová: Neuvěřitelný přísun zajímavých informací

Gabriela Hejmová: Neuvěřitelný přísun zajímavých informací Mimořádně spokojená, je to neuvěřitelný přísun zajímavých informací. Pětidenní maraton je sice náročný, ale obávám se, že ubrat nelze, naopak pár dní v roce navíc by neuškodilo :-)

Čtěte více...

Dagmar Holčáková: Jsem ráda, že jsem do toho šla

Dagmar Holčáková: Jsem ráda, že jsem do toho šla Celkově převládá spokojenost, školu bych doporučila a určitě jsem ráda, že jsem ‚šla do toho‘. Vyhovuje mi specializace od 2. ročníku výš na ‚obory‘. Lektorské obsazení OK :-) Dny praxe - super! Po organizační stránce bez připomínek.

Čtěte více...

Anna Durcová: Múdri a príjemní prednášajúci

Anna Durcová: Múdri a príjemní prednášajúci Krásne štúdium. Veľmi veľa informácií. Pre niekoho, kto absolútne nemal o takomto smere vnímania pacienta žiadnu skúsenosť – ako ja – je to náročné. Múdri a príjemní prednášajúci. Veľmi kladne hodnotím odovzdávanie aj osobných skúseností a informácií, ktoré v skriptách nenájdeme. Ja by som každému študentovi klasickej medicíny takéto štúdium doporučila. Isto by mal celistvejší pohľad na pacienta, na jednotlivé ochorenia, liečbu a hlavne prevenciu.

Čtěte více...

Bohumír Novák: Jednička s hvězdičkou

Bohumír Novák: Jednička s hvězdičkou Jednička s hvězdičkou jak pro pedagogy, tak i pro kolegy studenty!

Čtěte více...

Zuzana Haubová: Škola poskytuje dostatečnou oporu v podobě skript a prezentací

Zuzana Haubová: Škola poskytuje dostatečnou oporu v podobě skript a prezentací Studium je přehledně strukturované, škola poskytuje dostatečnou oporu v podobě skript a prezentací. Velmi oceňuji také organizaci studia a zejména skvělou komunikaci. Lektorům i vedení školy se společně podařilo vytvořit podnětné a přátelské prostředí, ve kterém je radost studovat :)

Čtěte více...

Martin Trávník: Rád bych vše propojil se svým oborem

Martin Trávník: Rád bych vše propojil se svým oborem Omylem jsem do školy zavolal, setkal se s paní ředitelkou a líbil se mi váš přístup.

Čtěte více...

Iva Votrubcová: Studium považuji za velmi přínosné

Iva Votrubcová: Studium považuji za velmi přínosné Studium považuji za velmi přínosné. Přednášející jsou všichni super, vstřícní, obdivuji objem jejich znalostí a zájem se o ně dělit a navíc velmi srozumitelnou formou.

Čtěte více...

Lucia Kyselová: Štúdium je výborne usporiadané

Lucia Kyselová: Štúdium je výborne usporiadané Štúdium je výborne usporiadané, pretože človek získa najskôr dostatok teoretických poznatkov, ktoré následne cez víkend môže vidieť v praxi.

Čtěte více...

Marcela Žovinová: Všetko na veľmi dobrej úrovni

Marcela Žovinová: Všetko na veľmi dobrej úrovni Celkovo som spokojná, prednášky, lektori, všetko na veľmi dobrej úrovni.

Čtěte více...

Alena Skýpalová: Studium splňuje moje očekávání

Alena Skýpalová: Studium splňuje moje očekávání Naši lektoři jsou ve svém oboru zkušení a baví nás jejich komentáře a konkrétní příklady. I mezi spolužáky se najdou zajímaví lidé, čili i přestávky jsou obohacující.

Čtěte více...

Lucia Knappková: Letnú školu doporučujem zažiť!

Pre mňa je najväčším bonusom, že som spoznala milých, zaujímavých a inšpirujúcich ľudí, od ktorých som sa toho veľa naučila a z ktorých sa stali moji veľmi dobrí priatelia. Takže letnú školu by som doporučila naozaj všetkým aspoň raz za štúdium zažiť.

Čtěte více...

Marie Brejchová: Čínská medicína otevírá možnosti pro pomoc

Marie Brejchová: Čínská medicína otevírá možnosti pro pomoc Musím říci, že studiem čínské medicíny na této škole jsem pochopila mnoho z toho, co západní medicína neumí. Teprve nyní mohu využít znalostí tam, kde jsem se západní medicínou už nevěděla, nebo jsem cítila, že to prostě nepomáhá a doktoři jsou také bezradní. A tady mnohdy právě čínská medicína otevírá možnosti pro pomoc.

Čtěte více...

Martina Fefrčíková: Čínská medicína si Vás musí přitáhnout!

Martina Fefrčíková: Čínská medicína si Vás musí přitáhnout! Mě přitáhl bod ST 36 Zu san li. Bylo mi 28 a stále jsem nevěděla, co je moje životní poslání - cesta. Jednoho dne jsem potkala ženu, která mluvila o moxovacím doutníku. Moxovací doutník byla pro mě taková záhada, že jsem si o něm hned zjistila všechny informace.

Čtěte více...

PaedDr. Jan Hejma: Tradice a komplexnost TČM

PaedDr. Jan Hejma: Tradice a komplexnost TČM Tradice a hlavně komplexnost tradiční čínské medicíny mne vždy velmi imponovala. Globální přístup metod TČM® a hlavně preventivní řešení nemoci v době, kdy je ještě v latentní podobě, je naprosto geniální a bohužel z mnoha důvodů, i v současné době relativně vyvinuté západní medicíny, naprosto nedoceněné.

Čtěte více...

Jaromír Grulich: Studium otevřelo mnoho dveří...

Jaromír Grulich: Studium otevřelo mnoho dveří... Čtyři roky studia na 1. škole tradiční čínské medicíny mi otevřely mnoho dveří do mnoha pokojů, z kterých je stavba tradiční čínské medicíny sestavena.

Čtěte více...

Daniel Urban: Čo sa mi páčilo, čo by sa dalo zlepšiť

Daniel Urban: Čo sa mi páčilo, čo by sa dalo zlepšiť Čo sa mi páčilo? Spoznal som nových ľudí • otvorenost niektorých prednášajúcich k otázkám • letná škola bola bomba • profesionálny prístup managementu • možnosti postgraduálneho štúdia. Čo by sa dalo zlepšiť? Pedagogický výcvik niektorych prednášajúcich.

Čtěte více...

Studujte tradiční čínskou medicínu pro sebe, pomáhejte sobě a svým blízkým, nebo se staňte praktikem a pomáhejte svým klientům

 • Základy tradiční čínské medicíny

  Kurz, po kterém úspěšně změníte životní styl, začnete směřovat k pevnému zdraví, dlouhověkosti, zlepšení svých obtíží a k blahodárné harmonii na duši, ve vztazích, v kariéře a celém životě.

  • I pro úplné laiky, možnost se ptát, velká podpora
  • Povinný kurz pro následné profesionální studium
  • 4 tisíce let zdokonalování, potvrzeno dnešní vědou

  Chci se dozvědět víc →

 • Všeobecné studium TČM

  Chcete se stát praktikem? Pokračujte všeobecným studiem TČM

  Ve všeobecném studiu se učíte tradiční čínskou syndromologii a diagnostiku. Začnete se orientovat v celých souborech příznaků (syndromech), najdete přesnou diagnózu z mnoha zdrojů poznatků (diferenciální diagnostika), určíte správný princip následné péče a rozšíříte své dovednosti díky praxi.

  Chci se dozvědět víc →

 • Specializace akupunktura, fytoterapie nebo tuina

  Pomáhejte metodami TČM. Zvolte si specializaci, která vám sedne:

  Akupunktura Fytoterapie Tuina

  Od 2. ročníku všeobecného studia tradiční čínské medicíny můžete volit specializaci v terapeutických metodách. Během dalších 3 let se naučíte, jak obtíže řešit akupunkturními technikami, bylinkami nebo masážemi tuina.

Používáme cookies

Souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech?

Jak používáme cookies

Nastavení
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení