Časté dotazy ke studiu. A nebojte se zeptat!

Přinášíme užitečné odpovědi na časté otázky, které pokládáte. Máte-li na nás dotaz nebo vám nějaká odpověď schází, neváhejte nás kontaktovat.

Budu pro přijetí ke studiu na 1. škole TČM® skládat přijímací zkoušky?

Ne, ke studiu přijímáme studenty bez přijímacích zkoušek.

Jaké potřebuji minimální vzdělání?

Úplné středoškolské vzdělání s maturitou.

Záleží na věku?

Přijímáme studenty od 18 let do neomezeného věku.

Jaké uplatnění najdu po absolvování studia na 1. škole TČM®?

Rozšíříte si praxi o další metodu celostní terapie.

Můžete využít tuina masáže, guasha masáže, či jiné způsoby stimulace akupunkturních bodů (moxy, baňky, ladičky, magnety, laserem). Využijete znalosti čínské fytoterapie a dietetiky. Umění diagnostiky dle TČM vám dovolí zjistit problém bez drahých a zdlouhavých vyšetření.

Lékaři mohou svou praxi rozšířit o akupunkturu dle TČM a mohou tak stimulovat čchi proudící v drahách přímo jehlami. 

Výživoví poradci mohou využít znalosti propracované tradiční čínské dietetiky, která je ušita na míru každému člověku. Je potřeba ovládat čínskou diagnostiku, abyste dokázali přistupovat individuálně k obtížím svých klientů. 

V osobním životě můžete využít všechny znalostí, které jste získali již v 1. ročníku Základy tradiční čínské medicíny, přijmout TČM jako životní styl a poradit si s běžnými obtížemi jako je nachlazení či trávicí obtíže pomocí dostupných metod TČM (masážemi, dietetikou, bylinkami, akupunkturou).

Můžu praktikovat akupunkturu, přestože nejsem lékař?

Akupunkturu (vpichování jehly) mohou praktikovat pouze lékaři.

Nelékař může akupunkturu (vpichování jehly) praktikovat pouze v rámci své rodiny, případně kamarádů a známých. Nelékař má možnost využít jiných stimulací akupunkturních bodů jak je uvedeno v předchozím dotazu.

Obdržím po absolvování studia na 1. škole TČM® titul a jaký?

Neobdržíte titul, získáte certifikát a osvědčení o absolvovaném studiu. Tento certifikát je vystaven ve spolupráci s Tianjinskou univerzitou tradiční čínské medicíny (TUTCM). Pokud chcete získat titul v této oblasti, je nezbytné vystudovat některou zahraniční univerzitu s několikaletým denním studiem.

Bude mi certifikát získaný na 1. škole TČM® uznán v zahraničí?

Záleží na konkrétní zemi a konkrétním zdravotnickém zařízení. Někteří naši absolventi se již uplatnili v Německu, Švýcarsku, USA, Maďarsku.

Získám při studiu statut studenta?

Současná legislativa neumožňuje akreditovat obor tradiční čínské medicíny v rámci vzdělávacího systému. Žádná z institucí, které poskytují kurzy TČM®, nespadají pod Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy. Studenti nemají oficiálně status studenta.

Jakým způsobem a jak často probíhá výuka?

Výuka probíhá formou celodenních seminářů. Seminář trvá 5 dní a probíhá 5× za (školní) rok, ve většině případů od středy či čtvrtka do neděle.

Probíhá výuka celý den?

Ano. Výuka probíhá obvykle od 9.00 do 18.00 hodin.

Jsou do studijního dne zahrnuty přestávky?

Ano jsou, polední přestávky na oběd, ale také kratší dopolední i odpolední pauzy.

Je pro mimopražské studenty zajištěno ubytování?

Škola ubytování nezajišťuje. Studenti obdrží kontakty na ubytovací zařízení – využívají ubytování v hotelu Extol Inn v Holešovicích, který je pár ulic od výukových prostorů.

Zahrnuje studium praxi?

Praxe je do výuky zahrnuta již od 1. ročníku studia.

Studenti, kteří chtějí obdržet diplom o absolvování studia akupunktur, absolvují praxe pro studenty ve formě:

Budu během studia absolvovat zkoušky?

Pokud budete chtít řádně ukončit studium a získat certifikát musíte absolvovat předepsané zkoušky:

 1. Ročníkové zkoušky na konci každého ročníku
 2. Závěrečné zkoušky
 3. Minimum západní medicíny - nezdravotníci

Přehled zkoušek → Minimum západní medicíny →

Kolik za studium zaplatím?

Cena každého ročníku se v současné době pohybuje od 27 000 Kč do 34 000 Kč. Záleží na tom, kdy platbu uhradíte. Aktuální ceny aktuálně vypisovaných ročníků najdete na stránkách jednotlivých oborů studia.

Nezdravotníci k základnímu plánu studia absolvují 4 semináře k doplnění základního zdravotnického minima západní medicíny a první pomoci (rozvrženo do 15 dní během celého studia). Cena jednoho semináře se pohybuje od dvou do tří tisíc. Aktuální ceny aktuálně vypisovaných seminářů najdete na stránkách Minima západní medicíny.

Pokud si potřebujete rozšířit kvalifikaci jako masér pro sportovní masáže, můžete absolvovat rekvalifikační kurz masáží v rozsahu 150 hod. Náš kurz je akreditovaný u Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, po jeho úspěšném absolvování získáte certifikát. S tímto certifikátem můžete získat živnostenský list. Cena se pohybuje kolem sedmi až osmi tisíc. Aktuální ceny aktuálně vypisovaného kurzu najdete na stránkách Rekvalifikačních masáží.

Dále budete absolvovat akupunkturní praxi, jejíž cenu je také nutno započítat k ceně studia.

Je možné provést platbu za školné ve splátkách?

Školné se platí po ročnících. Je možné podat žádost o možnost platby ve splátkách přes studijní oddělení. O této žádosti rozhoduje Širší vedení školy.

Jsou v ceně za studium také materiály?

Ano, základní materiály jsou v ceně studia. Studenti je obdrží vždy na začátku semináře.

Skripta a učebnice můžete zakoupit na sekretariátu nebo půjčit v knihovně.

Najdu konkrétní materiály na nějakém úložišti na webu?

U většiny seminářů kompletní materiály na stránky nedáváme. Prezentace z přednášek nahráváme na web školy a posíláme odkaz ke stažení e-mailem. V případě absence na některém semináři si materiály můžete vyzvednout na sekretariátu.

Je možné studium přerušit?

Ano, při přerušení studia máte možnost pokračovat v ročníku, ve kterém jste studium přerušili, s dalším během studia. Rada školy stanoví novou výši školného. Většinou se jedná o 50 – 60 % z ceny ročníku.

Jak postupovat v případě, že se nemohu zúčastnit některého semináře?

Pokud se nemůžete některého semináře zúčastnit, materiály Vám budou doručeny poštou nebo si je můžete vyzvednout na sekretariátu. O poznámky k tomuto semináři si budete muset požádat některého ze studentů. Platbu za neabsolvovaný seminář nevracíme.

Jsou možné konzultace s některými ze zahraničních nebo i českých lektorů?

Ano, české lektory je možné dohledat na internetu a domluvit konzultaci. Zdravotní konzultace se zahraničními lektory lze také většinou zajistit. Je však nutné zaslat kazuistiku alespoň měsíc před seminářem, kterého je zahraniční lektor účasten.

Pokud jsou semináře přednášeny v cizím jazyce, jsou tlumočeny do češtiny?

Ano, všechny semináře jsou tlumočeny do českého nebo slovenského jazyka.

Mohu si studium nahrávat?

Studenti si mohou nahrávat přednášky na audio záznam z reprobeden (nikoliv mikrofonem lektora nebo tlumočníka) a to výhradně pro vlastní potřebu. Je zakázáno tyto nahrávky dále šířit jakýmkoliv způsobem a v jakékoliv podobě.

Jakým způsobem se eviduje účast na seminářích?

Společnost eviduje prezenci studentů a zároveň studenti obdrží index, do kterého jim je účast zaznamenávána.

Jaká je výše členských poplatků a kdy se platí?

Řádným členem Československé SinoBiologické společnosti se stává každý, kdo má zájem o tradiční čínskou medicínu. Poplatek činí 400 Kč.

Výhody členů ČSBS →

Výhody členů ČSBS získává i student 1. školy tradiční čínské medicíny, který zaplatil roční poplatek za studium (Základy tradiční čínské medicíny, Akupunktura,Fytoterapie).

Pošlete nám váš dotaz

Maličkost: Požadované údaje, jsou označené hvězdičkou *.

Váš e-mail využijeme pouze k tomu, abychom vám mohli na dotaz odpovědět. Jak nakládáme s osobními údaji si přečtěte na stránce Zásady ochrany osobních údajů.

Zdá se vám, že máte otázku, na kterou jste nenašli odpověď? Máte touhu dozvědět se škole a studiu víc? Potřebujete nám něco sdělit? Napište!

Jak začít? Ponořit se do TČM od základů do hloubky

 • 1. ročník – Základy tradiční čínské medicíny

  Základy tradiční čínské medicíny

  První ročník Základy tradiční čínské medicíny je zásadním pro pochopení systému TČM. Stává se hlavním pilířem pro pokračování v dalším studiu oborů tradiční čínské medicíny, kterými jsou akupunktura,tuina, fytoterapie a dietetika.

  Po prvním roce chápete teorii TČM a jste schopni ji uvést do praxe. To znamená, že si poradíte s běžnými problémy u sebe a svých blízkých pomocí TČM.

  Všechno procvičujeme, abyste pochopili!

  Začínáme: 24. listopadu 2021

  Chci se dozvědět o studiu víc →

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Naše webové stránky používají cookies. Přečtěte si, jak tyto soubory používáme .