Terapie duševních poruch v TČM

Terapie duševních poruch v TČM

Prebehol ✓

Řešení poruch osobnosti, úzkostí a jiných psychických problémů v systému tradiční čínské medicíny. Lektor: Msc. Luboš Tranta, LicAc., MBA. Termín: 28. – 29. septembra 2019.

Je místo?: Seminár prebehol.

Pořádá: 1. škola TČM®

Informace k semináři

Cena za seminář

Cena při platbě doZákladníČlenská
     

Členská cena platí pro členy společnosti a studenty 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM®. Místo na semináři máte zajištěné až po úhradě platby. Splatnost objednávky je 3 dny.

Termíny:

28.–29. septembra 2019

Místo konání:

Výukové prostory, Dělnická 54, Praha 7 Informace o místě:

Místo na semináři máte zajištěné až po úhradě platby. Neváhejte s platbou, aby vám někdo nezasedl místo!

O čem seminář bude?

V současnosti je každý čtvrtý člověk postižen nějakou formou psychického onemocnění. Deprese je důvodem až tří čtvrtin sebevražd na celém světě. Sebevražda je celosvětově nejčastější příčinou úmrtí u mužů ve věku do 35 let. Léčba psychických problemů stojí daňové poplatníky ve Velké Británii ročně 77 bilionů liber.

Historie čínské medicíny a úvahy o léčbě mentálního zdraví sahají až do třetího tisíciletí před naším letopočtem. V historii samotné Číny však najdeme i období, ve kterém sám komunistický režim považoval jakékoliv duševní nemocnění za nesprávné politické myšlení a veškeré staré metody v léčbě mentálních poruch následně i zakázal.

Cíle semináře

 • Zmapujeme současnou ortodoxní praxi v léčbě několika základních mentálních onemocnění a poruchách.
 • Představíme si, jak může být v léčbě těchto onemocnění nápomocná komplementární medicína.
 • Budete komplexně připraveni na péči o pacienty s duševními poruchami.

Obsah semináře

 • Seznámíme se s tím, že Shen (duše) má důležitý vztah se srdcem a je jedním z pěti důležitých aspektů v pohledu na člověka.
 • Podrobně si popíšeme všechny funkce Shenu a také to, co ho může rozrušit.
 • Shen můžeme rozdělit na pět různých druhů, které následně vytvářejí celou duši člověka. Na semináři si toto rozdělení názorně představíme a popíšeme.
 • Při disharmonii i jen jednoho z pěti druhů Shenu může snadno vzniknout tzv. mentální „jinová a jangová" tendence, které se odborně říká kuang-dian. Naučíme se tyto dva problémy diagnostikovat a následně je vhodně léčit.
 • Na konkrétních příkladech si ukážeme, jak jsou ortodoxní medicínou léčeny úzkosti, deprese, velká depresivní porucha, schizofrenie, bipolární onemocnění, poruchy osobnosti a vývojové poruchy a co pacientům s těmito poruchami můžeme nabídnout jako praktici čínské medicíny.
 • Detailně se seznámíme s protokoly ošetření a léčebnými postupy u jednotlivých poruch, s velkým množstvím kazuistik ze současné praxe.

Kdo může na seminář přijít:

Podle zaměření
 • akupunkturisti
Podle úrovně znalostí
 • znalost lokalizace akupunkturních bodů

Lektor

Luboš Tranta

Msc. Luboš Tranta, LicAc., MBA.

Luboš je držitelem magisterského titulu z Westminsterské univerzity v Londýně. Věnuje se výuce studentů v tradiční čínské medicíně. Sám se vzdělává, aby lépe sloužil svým pacientům. Zabývá se akupunkturou pěti prvků, akupunkturou obličeje. Zajímá se o léčbu muskuloskeletální bolesti, zdraví žen, ale především o pediatrické pacienty.

Více o Luboši Trantovi →

Začátek : 9:00
Datum konání: 28. – 29. září 2019
Místo konání: Výukové prostory, Dělnická 54, Praha 7
Lektor: Msc. Luboš Tranta, LicAc., MBA.

Zeptejte se nás

* (Hvězdičkou označená místa musíte vyplnit)

Co by vás mohlo ještě zajímat

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Naše webové stránky používají cookies. Přečtěte si, jak tyto soubory používáme .