Terapie duševních poruch v TČM

Terapie duševních poruch v TČM

Řešení poruch osobnosti, úzkostí a jiných psychických problémů v systému tradiční čínské medicíny. Lektor: Msc. Luboš Tranta, LicAc., MBA. Termín: 28. – 29. září 2019.

Je místo?: Seminář proběhl.

Lektor: 1. škola TČM®

Informace k semináři

Cena za seminář

Cena při platbě doZákladníČlenská
     

Členská cena platí pro členy společnosti a studenty 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM®. Místo na semináři máte zajištěné až po úhradě platby. Splatnost objednávky je 3 dny.

Termíny:

28.–29. září 2019.

Místo konání:

Výukové prostory, Dělnická 54, Praha 7 Informace o místě:

Upozorňujeme, že místo na semináři máte zajištěné až po úhradě platby.

O čem seminář bude?

V současnosti je každý čtvrtý člověk postižen nějakou formou psychického onemocnění. Deprese je důvodem až tří čtvrtin sebevražd na celém světě. Sebevražda je celosvětově nejčastější příčinou úmrtí u mužů ve věku do 35 let. Léčba psychických problemů stojí daňové poplatníky ve Velké Británii ročně 77 bilionů liber.

Historie čínské medicíny a úvahy o léčbě mentálního zdraví sahají až do třetího tisíciletí před naším letopočtem. V historii samotné Číny však najdeme i období, ve kterém sám komunistický režim považoval jakékoliv duševní nemocnění za nesprávné politické myšlení a veškeré staré metody v léčbě mentálních poruch následně i zakázal.

Cíle semináře

 • Zmapujeme současnou ortodoxní praxi v léčbě několika základních mentálních onemocnění a poruchách.
 • Představíme si, jak může být v léčbě těchto onemocnění nápomocná komplementární medicína.
 • Budete komplexně připraveni na péči o pacienty s duševními poruchami.

Obsah semináře

 • Seznámíme se s tím, že Shen (duše) má důležitý vztah se srdcem a je jedním z pěti důležitých aspektů v pohledu na člověka.
 • Podrobně si popíšeme všechny funkce Shenu a také to, co ho může rozrušit.
 • Shen můžeme rozdělit na pět různých druhů, které následně vytvářejí celou duši člověka. Na semináři si toto rozdělení názorně představíme a popíšeme.
 • Při disharmonii i jen jednoho z pěti druhů Shenu může snadno vzniknout tzv. mentální „jinová a jangová" tendence, které se odborně říká kuang-dian. Naučíme se tyto dva problémy diagnostikovat a následně je vhodně léčit.
 • Na konkrétních příkladech si ukážeme, jak jsou ortodoxní medicínou léčeny úzkosti, deprese, velká depresivní porucha, schizofrenie, bipolární onemocnění, poruchy osobnosti a vývojové poruchy a co pacientům s těmito poruchami můžeme nabídnout jako praktici čínské medicíny.
 • Detailně se seznámíme s protokoly ošetření a léčebnými postupy u jednotlivých poruch, s velkým množstvím kazuistik ze současné praxe.

Kdo může na seminář přijít:

Podle zaměření
 • akupunkturisti
Podle úrovně znalostí
 • znalost lokalizace akupunkturních bodů

Lektor

Luboš Tranta

Msc. Luboš Tranta, LicAc., MBA.

Luboš je držitelem magisterského titulu z Westminsterské univerzity v Londýně. Věnuje se výuce studentů v tradiční čínské medicíně. Sám se vzdělává, aby lépe sloužil svým pacientům. Zabývá se akupunkturou pěti prvků, akupunkturou obličeje. Zajímá se o léčbu muskuloskeletální bolesti, zdraví žen, ale především o pediatrické pacienty.

Více o Luboši Trantovi →

Zeptejte se nás

* (Hvězdičkou označená místa musíte vyplnit)

Co by vás mohlo ještě zajímat

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Naše webové stránky používají cookies. Přečtěte si, jak tyto soubory používáme .