Psyché a její vliv na proces terapie

Psyché a její vliv na proces terapie

Jak klienta vést na cestě ke změně životního přístupu, která je tak důležitá pro úspěšnou terapii. Lektor: Lucie Hostáková. Termín: 13.–14. novembra 2021

196,80 € s DPH

Je miesto?: Áno, prihláste sa

Lektor: Lucie Hostáková

K tomu, aby se člověk stal dobrým terapeutem, který lidi umí nejen úspěšně diagnostikovat a léčit, ale umí je i pochopit a posunout v životě o kousek dál, je potřeba víc než jen obsáhnout maximum odborných znalostí. A o tom víc bude tento seminář:

Přesná diagnostika a dobře vedená terapie jsou výborným pomocníkem při cestě z těžkostí, většinou však nestačí na to, aby u klienta po vyléčení došlo k výraznějším změnám životních postojů či posunům jejich hodnot. Pokud ale terapeut dokáže rozpoznat opravdovou příčinu problémů, pochopit situaci v širších a hlubších souvislostech, a dokáže toto pacientovi předat a současně s prováděnou terapií s ním na této rovině i pracovat, dostává pacient šanci víc než jen ke zlepšení obtíží.

Abychom byli dobrými terapeuty pro své klienty, musíme se zaobírat nejen jimi a jejich potížemi, ale současně a neustále sami sebou. Kultivací své energie, svým rozvojem v oblasti duchovní a duševní, prací na pochopení svých emocí a očistou své psychiky. Zvolit správnou metodu nestačí, důležitá je i osobnost toho, kdo léčí.

Co budeme na semináři dělat

Seminář bude jak teoretický, tak praktický. Hlavní důraz praktických postupů bude kladen na posloupnost jednotlivých kroků a úvah jak pro terapeuta samotného, tak pro pacienta.

Co naopak dělat nebudeme

Nečekejte tedy přesné návody, dlouhé seznamy použitelných bodů a zaručeně fungující bylinné směsi. Budou našimi pomocníky a nevynecháme je, ale tentokrát zapojíme především naše vnitřní nástroje – uvědomění, vědomí a jiné.

V čem je seminář jiný

Ve srovnání s jinými semináři, které se věnují duševnímu zdraví, víc než jednotlivými psychickými nemocemi se budeme zaobírat obsahem pacientovy a terapeutovy mysli a způsoby, které v pacientovi dokáží nastartovat vnitřní proces změny a proměny. Dotkneme se tím léčebných postupů trochu z jiné strany a podíváme se na ně jinou optikou.

Co o Lucii říkají naši studenti

Přednášky paní Hostákové mne zaujaly už v prvním ročníku právě tím, že často vysvětlovanou látku spojovala i s psychickými projevy. Paní Hostáková má dlouholeté zkušenosti v této oblasti, neustále na sobě pracuje a tímhle je pro mne velkým vzorem. Je na ní vidět, že ráda své zkušenosti a poznatky předává dále.

Lucie Cuperová

Luciu Hostákovú by som mohla počúvať aj celé hodiny. Je skvelá!

Jana Mandová

Lucie Hostáková má obsáhlé znalosti TČM s přesahem do spirituálních rovin, vše má zažité, odžité, ve svém sdílení zkušeností je velmi autentická, vše jí věřím.

Tereza Agnew

Kdo může na seminář přijít:

Seminář je určen pro studenty, kteří mají chuť hlouběji se zamýšlet nad rolí terapeuta, nad různými aspekty a formami pomoci. Pro ty, kteří léčí nejen nemoc pacienta, ale vedou ho k pochopení dějů, jeho roli v nich a jeho možnosti vnitřní proměny.

Podle zaměření
  • studenti
  • praktici
  • akupunkturisti
  • maséři
Podle úrovně znalostí
  • znalost základů tradiční čínské medicíny

Ceny semináře

Cena při platbě doZákladníČlenská
30. 4. 2021 142,90 € 126,90 €
30. 6. 2021 166,00 € 150,00 €
12. 11. 2021 196,80 € 180,80 €

Členská cena platí pro členy společnosti a studenty 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM®. Místo na semináři máte zajištěné až po úhradě platby. Splatnost objednávky je 3 dny.

Termíny:

13.–14. novembra 2021

Místo konání:

Výukové prostory, Dělnická 54, Praha 7 Více informací:

Místo na semináři máte jisté až po úhradě platby. Platbu proveďte co nejdříve, jinak se může stát, že přijdete o možnost dozvědět se zásadní věci pro pochopení svého klienta.

Lektorka semináře o psyché v terapii TČM

Lucie Hostáková

Lucie Hostáková

lektorka akupunktury v 1. škole tradiční čínské medicíny – TČM®

V roce 2006 ukončila studium akupunktury na 1. škole tradiční čínské medicíny – TČM® při ČSBS. Od roku 2007 na této škole vyučuje semináře akupunktury.

Více o Lucii

Těšíme se na vás Dělnické 54 v pražských Holešovicích.

Začátek : 9:00
Datum konání: 13.–14. novembra 2021
Místo konání: Výukové priestory, Dělnická 54, Praha 7
Lektor: Lucie Hostáková
Obor TČM: Akupunktúra, Fytoterapia, Dietetika, Diagnostika
Kto môže na seminár prísť: Absolvent, Student, 1. ročníky (Základy TČM), Praktik TČM, Student 2. ročníku AKU, Student 3. ročníku AKU, Student 4. ročníku AKU, Student 1. ročníku FYTO, Student 2. ročníku FYTO, Student 3. ročníku FYTO

Zeptejte se nás

* (Hvězdičkou označená místa musíte vyplnit)

Čo by vás mohlo ešte zaujímať

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Naše webové stránky používají cookies. Přečtěte si, jak tyto soubory používáme .