Kovový zajíc

3. únor 2011 - 22. ledna 2012

Rok Zajíce je doba, která přeje rodině a podporuje vzdělávání a osobní růst, stejně jako je i připomínkou velkých událostí.

Kovový zajíc

Po politické stránce bývají roky Zajíce obvykle časem diplomacie a vyjednávání. V průběhu roku dojde k uzavření pečlivě projednávaných dohod, které nejen vnesou mír do některých oblastí nepokojů, ale rovněž pomohou snížit emise kysličníku uhličitého, vyřadit některé zbraně a vyřešit ekonomické otázky.

Co se týká ekonomické stránky, zaznamená mnoho zemí pomalý, ale stálý růst. Také některá průmyslová odvětví se v tomto roce ocitnou v popředí zájmu, zejména v oblasti alternativních zdrohů energie.

Dalším rysem roku Zajíce je, že silně podporuje kulturu a někteří umělci tak překonají dosavadní hranice a vytvoří mimořádná díla.

Celý rok Zajíce se značně zaměří na výchovu a vzdělávání. Vlády budou usilovat o zvýšení fondů vynaložených na školy, poskytovat granty a stimulovat ty, kteří se rozhodnou pro další studium nebo odborné vzdělávání.

Rok Zajíce podporuje rodinné hodnoty a celá řada lidí se postará o to, aby trávila více kvalitního času se svými blízkými. V tomto směru bude tento rok vhodný k osobnímu přehodnocení a v důsledku toho mnozí lidé povedou vyváženější způsob života. Mezilidské vztahy mají příznivé vyhlídky a může to být rok, v němž mnozí nalezkou či obnoví lásku, rozhodnou se založit rodinu a budou si považovat svých milovaných.

Úryvek z knihy "Čínský horoskop na rok 2011" - Neil Somerville (vydavatelství Baronet)

Přečtěte si další články:

Kalendář akcí

Semináře a akce přehledně v kalendáři:

Do kalendáře

Základy tradiční čínské medicíny

Ročník důležitý pro pochopení teorie TČM a pro pokračování ve studiu Akupunktury, Fytoterapie a Tuiny.

Studovat →

Staňte se řádným členem ČSBS

Roční členství za 400 Kč.

Chcete mít levnější semináře a využít dalších výhod členství v Československé SinoBiologické společnosti?

Staňte se členem →

Knihovna

Členové ČSBS a studenti si mohou vypůjčit studijní literaturu a další tituly věnované TČM.

Do knihovny →

Přihlášení

Naše webové stránky používají cookies. Přečtěte si, jak tyto soubory používáme .