Zemřel Giovanni Maciocia – světově uznávaný autor základních učebnic čínské medicíny

Přidáno: 9. 3. 2018 18:00:00

09 Březen 2018

Jeho čínské jméno mělo význam tisíce koní. On skutečně pracoval pro blaho všech pacientů ale i studentů TČM stejně usilovně, jako běží tisícihlavé stádo koní.

Giovanni Maciocia, Ludmila Bendová, Karel ŠimonovskýStačí, když se jen podíváte do jedné z desítky učebnic, které napsal. Průměrný počet stran je přes tisíc, ale jak krásně přehledně a srozumitelně je dokázal psát! Giovanni Maciocia si uvědomoval zvláštnosti naší západní populace a díky svým zkušenostem a znalostem byl schopen upravit klasické směsi pro naše potřeby. Všichni známe jeho řady bylinných směsí Tři poklady, Ženský poklad a Malé poklady.

Knihy Giovanni Maciocii

S čínskou medicínou začínal na počátku sedmdesátých let v Anglii. Ač pocházel z lékařské rodiny, chtěl se věnovat alternativní medicíně, což bylo v jeho rodné Itálii v té době takřka nemožné.Vzdělával se jak v bylinách západních, tak i čínských, a stal se mistrem v jejich užívání. Do hloubky studoval akupunkturu na jedné z prvních škol toho druhu v Anglii (ICOM).

Bylo vzácné se s ním setkat osobně a velice si vážím toho, že u nás několikrát přednášel (2005, 2006) či pro nás pořádal webináře.

Přestože byl čestným profesorem Nanjingské univerzity a celosvětově známým a věhlasným odborníkem na TČM, byl to neuvěřitelně přátelský člověk. Nikdy jsme s ním neměli komunikační problémy a velice fandil naší 1. škole TČM.

Naposledy jsem se s ním viděla na semináři v Německu, ze kterého pochází i přiložené fotky.

Giovanni Maciocia, Ludmila Bendová

Jeho odchodem z tohoto světa ztrácí čínská medicína na Západě jednoho ze svých nejstarších praktiků a my všichni ztrácíme přítele, který byl ochoten s námi kdykoli komunikovat i odpovídat na dotazy online.

MUDr. Ludmila Bendová

MUDr. Ludmila Bendová

Zakladatelka 1. školy tradiční čínské medicíny, praktička TČM, lektorka.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

Naše webové stránky používají cookies. Přečtěte si, jak tyto soubory používáme .