Studium čchi–kungu (Qigong)

Čchi‑kung je práce s energií. S energií můžete cvičit vy sami a její pomocí navozovat harmonii ve svém těle. Způsobů cvičení čchi–kungu jsou stovky, u nás klademe důraz na poznávání vnitřních tělesných a duševních procesů. Studijní program postupně a srozumitelně provede studenta jednotlivými etapami čchi–kungového rozvoje a to v několika fázích.

Studium zajišťuje ANDAO institute Přihlašujte se!

Co je to Qigong?

Qigong [:čchi kung:] jsou jednoduché cvičební sestavy pro běžné cvičence. Jde o zdravotní cvičení, které ma vliv na jednotlivé vnitřní orgány. Čchi‑kung je v Číně po staletí součástí většiny směrů a škol zaměřených na kultivaci těla a ducha. V čínské medicíně má nezastupitelné místo mezi dalšími terapeutickými metodami.

Obsah seminářů

 1. 1

  Fyzická příprava

  • V první fázi student připravuje své tělo jako nádobu na práci s energií.
  • Hlavní cíl je v této fázi kladen na posílení, protažení, uvolnění a na zvýšení energetického potenciálu těla.
  • Student si zažívá správné pohybové stereotypy a učí se správnému přístupu ke cvičení.
 2. 2

  Aktivace energie

  Ve druhé fázi student aktivuje hlubší energetické zdroje těla. Hlavní cíl je v tomto cyklu kladen na práci se spodním energetickým centrem (xiadantian), a na aktivace hlubšího energetického systému mimořádných drah. Student se zde učí pokročilejší cvičební sestavy, metody a pracuje na zlepšení vnitřních technik, které vedou ke správnému efektu.
  • Ve druhé fázi student aktivuje hlubší energetické zdroje těla.
  • Hlavní cíl je v tomto cyklu kladen na práci se spodním energetickým centrem (xiadantian), a na aktivace hlubšího energetického systému mimořádných drah.
  • Student se zde učí pokročilejší cvičební sestavy, metody a pracuje na zlepšení vnitřních technik, které vedou ke správnému efektu.
 3. 3

  Kultivace energie

  • Ve třetí fázi student pracuje s ústředním energetickým kanálem (drahou chongmai).
  • Hlavní cíl je kladen na zvýšení energetického potenciálu ve spodním dantianu (xiadantian). Pracuje se na pročištění těla od hlubších energetických bloků, což umožní energii stoupat v ústřední dráze (chongmai). Kultivují se mimořádné dráhy, což vede k zvýšení energetického potenciálu člověka a duchovnímu růstu.

Co o studiu Qigongu říká lektor Vlastimil Kroupa:

Vlastimil Kroupa

Čchi-kung desítkami generací ověřená praktická dovednost pro zdraví, seberozvoj a kultivaci. Čchi-kung je u nás znám především pro své zdravotní účinky. I já jsem začal cvičit ze zdravotních důvodů. I když je dobré zdraví základem šťastného života, začal jsem zjišťovat, že to je pouhý zlomek potenciálu cvičení čchi-kung. V současné době oceňuji, že skrze čchi-kung lépe rozumím sám sobě a tím mohu žít plnohodnotnější život. Těší mě, když i ostatní objevují moudrost v tomto krásném cvičení.

Vlastimil Kroupa, praktik TČM a hlavní lektor čchi–kungu

Studium

Kalendář akcí

Semináře a akce přehledně v kalendáři:

Do kalendáře

Základy tradiční čínské medicíny

Ročník důležitý pro pochopení teorie TČM a pro pokračování ve studiu Akupunktury, Fytoterapie a Tuiny.

Studovat →

Staňte se řádným členem ČSBS

Roční členství za 400 Kč.

Chcete mít levnější semináře a využít dalších výhod členství v Československé SinoBiologické společnosti?

Staňte se členem →

Knihovna

Členové ČSBS a studenti si mohou vypůjčit studijní literaturu a další tituly věnované TČM.

Do knihovny →

Přihlášení

Naše webové stránky používají cookies. Přečtěte si, jak tyto soubory používáme .