Palpace drah na praktické ukázce

Jeden z účastníků semináře Aplikované teorie drah s Nyssou Tang si stěžoval na pocit silného stažení a napětí v oblasti čelistí a žvýkacích svalů na podkladě dlouhodobého emocionálního vypětí. Jak jsme díky palpaci lokalizovali problém a pomocí stimulace akupunkturních bodů tento problém odstranili?

Navíc k doprovodným příznakům patřil občasný pocit stažení na hrudi a plnosti v oblasti nadbřišku s nechutenstvím.

Palpace drah ukázala maximum změn na dráze tlustého střeva mezi body LI6 pianli a LI7 wenliu (drobné tuhé uzlinky „přilepené“ na vřetenní kosti) a v oblasti LI4 hegu (bolestivé jieluo – příčně uložená uzlina). Vzhledem k pocitům na hrudi a v nadbřišku byla dráha perikardu překvapivě beze změn.

Akupunkturní body ST40, LI5 a LI6

Pro terapii byla zvolena kombinace luoxue na drahách oddílu yangming LI6 pianli a ST40 fenglong. Využili jsme schopnosti bodu luoxue oživit mikrocirkulaci v yangmingové oblasti obličeje a v případě bodu ST40 fenglong i v hrudi. ST40 fenglong má zároveň často opomíjený účinek na psychiku.

„Pacient" cítil úlevu prakticky okamžitě po nabodnutí. Účinek přetrvával i následující dny, kdy zároveň došlo k úpravě pocitů v oblasti žaludku a zlepšení chuti k jídlu.

Semináře aplikované teorie drah s Nyssou Tang

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Naše webové stránky používají cookies. Přečtěte si, jak tyto soubory používáme .