Psyché a její vliv na proces terapie

Psyché a její vliv na proces terapie

Jak klienta vést na cestě ke změně životního přístupu, která je tak důležitá pro úspěšnou terapii. Lektor: Lucie Hostáková. Termín: 13.–14. listopadu 2021

5 100 Kč s DPH

Je místo?: Ano, přihlaste se

Lektor: Lucie Hostáková

K tomu, aby se člověk stal dobrým terapeutem, který lidi umí nejen úspěšně diagnostikovat a léčit, ale umí je i pochopit a posunout v životě o kousek dál, je potřeba víc než jen obsáhnout maximum odborných znalostí. A o tom víc bude tento seminář:

Přesná diagnostika a dobře vedená terapie jsou výborným pomocníkem při cestě z těžkostí, většinou však nestačí na to, aby u klienta po vyléčení došlo k výraznějším změnám životních postojů či posunům jejich hodnot. Pokud ale terapeut dokáže rozpoznat opravdovou příčinu problémů, pochopit situaci v širších a hlubších souvislostech, a dokáže toto pacientovi předat a současně s prováděnou terapií s ním na této rovině i pracovat, dostává pacient šanci víc než jen ke zlepšení obtíží.

Abychom byli dobrými terapeuty pro své klienty, musíme se zaobírat nejen jimi a jejich potížemi, ale současně a neustále sami sebou. Kultivací své energie, svým rozvojem v oblasti duchovní a duševní, prací na pochopení svých emocí a očistou své psychiky. Zvolit správnou metodu nestačí, důležitá je i osobnost toho, kdo léčí.

Co budeme na semináři dělat

Seminář bude jak teoretický, tak praktický. Hlavní důraz praktických postupů bude kladen na posloupnost jednotlivých kroků a úvah jak pro terapeuta samotného, tak pro pacienta.

Co naopak dělat nebudeme

Nečekejte tedy přesné návody, dlouhé seznamy použitelných bodů a zaručeně fungující bylinné směsi. Budou našimi pomocníky a nevynecháme je, ale tentokrát zapojíme především naše vnitřní nástroje – uvědomění, vědomí a jiné.

V čem je seminář jiný

Ve srovnání s jinými semináři, které se věnují duševnímu zdraví, víc než jednotlivými psychickými nemocemi se budeme zaobírat obsahem pacientovy a terapeutovy mysli a způsoby, které v pacientovi dokáží nastartovat vnitřní proces změny a proměny. Dotkneme se tím léčebných postupů trochu z jiné strany a podíváme se na ně jinou optikou.

Co o Lucii říkají naši studenti

Přednášky paní Hostákové mne zaujaly už v prvním ročníku právě tím, že často vysvětlovanou látku spojovala i s psychickými projevy. Paní Hostáková má dlouholeté zkušenosti v této oblasti, neustále na sobě pracuje a tímhle je pro mne velkým vzorem. Je na ní vidět, že ráda své zkušenosti a poznatky předává dále.

Lucie Cuperová

Luciu Hostákovú by som mohla počúvať aj celé hodiny. Je skvelá!

Jana Mandová

Lucie Hostáková má obsáhlé znalosti TČM s přesahem do spirituálních rovin, vše má zažité, odžité, ve svém sdílení zkušeností je velmi autentická, vše jí věřím.

Tereza Agnew

Kdo může na seminář přijít:

Seminář je určen pro studenty, kteří mají chuť hlouběji se zamýšlet nad rolí terapeuta, nad různými aspekty a formami pomoci. Pro ty, kteří léčí nejen nemoc pacienta, ale vedou ho k pochopení dějů, jeho roli v nich a jeho možnosti vnitřní proměny.

Podle zaměření
  • studenti
  • praktici
  • akupunkturisti
  • maséři
Podle úrovně znalostí
  • znalost základů tradiční čínské medicíny

Ceny semináře

Cena při platbě doZákladníČlenská
30. 4. 2021 3 700 Kč 3 300 Kč
30. 6. 2021 4 300 Kč 3 900 Kč
12. 11. 2021 5 100 Kč 4 700 Kč

Za členskou cenu nakupují členové ČSBS a studenti 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM® po přihlášení.

Termíny:

13.–14. listopadu 2021

Místo konání:

Výukové prostory, Dělnická 54, Praha 7 Více informací:

Místo na semináři máte jisté až po úhradě platby. Platbu proveďte co nejdříve, jinak se může stát, že přijdete o možnost dozvědět se zásadní věci pro pochopení svého klienta.

Lektorka semináře o psyché v terapii TČM

Lucie Hostáková

Lucie Hostáková

lektorka akupunktury v 1. škole tradiční čínské medicíny – TČM®

V roce 2006 ukončila studium akupunktury na 1. škole tradiční čínské medicíny – TČM® při ČSBS. Od roku 2007 na této škole vyučuje semináře akupunktury.

Více o Lucii

Těšíme se na vás Dělnické 54 v pražských Holešovicích.

Obor: Akupunktura, Fytoterapie, Dietetika, Diagnostika
Kdo může na seminář přijít: Absolvent, Student, 1. ročníky (Základy TČM), Praktik TČM, Student 2. ročníku AKU, Student 3. ročníku AKU, Student 4. ročníku AKU, Student 1. ročníku FYTO, Student 2. ročníku FYTO, Student 3. ročníku FYTO
Začátek : 9:00
Datum konání: 13.–14. 11. 2021
Místo konání: Výukové prostory Dělnická 54, Praha 7
Lektor: Lucie Hostáková

Zeptejte se nás

* (Hvězdičkou označená místa musíte vyplnit)

Co by vás mohlo ještě zajímat

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Naše webové stránky používají cookies. Přečtěte si, jak tyto soubory používáme .