„Velké příznaky“ v bylinném systému prof. Leunga 2. část

„Velké příznaky“ v bylinném systému prof. Leunga 2. část

Online Proběhl ✓

S velkými příznaky za námi přijde klient, stěžuje si na ně a očekává jejich vyřešení, či alespoň úlevu. Probereme možné příčiny těchto příznaků a najdeme vhodnou terapeutickou směs.

10 300 Kč s DPH

Je místo?: Seminář probíhá, nelze do něj vstoupit

Lektor: MUDr. Hubert Čížek, Karel Šimonovský

Téma semináře:

Během dvou čtyřdenních seminářů si vždy probereme v rámci Leungovy syndromologie možné příčiny těchto velkých příznaků a rozebereme si, kde v doporučované směsi pro ten který syndrom je obsažena etiologie syndromu (oslovení příčin) a kde terapeutický princip (způsob nápravy).

Tento způsob je hodně v protikladu výuky jednotlivých směsí, u kterých se vysvětluje použití u syndromů, což ale právě často neplatí absolutně.

Jednotlivé velké chorobné příznaky se budeme analyzovat tím, že budeme pátrat po jejich příčině rozlišováním syndromů (bianzheng qiuyin 辩证求因), aby bylo možno stanovit podklad pro terapii bylinnými směsmi v rámci systému prof. Leung Kok Yuena, včetně přesahů do dalších dostupných směsí i poživatin.

Po rozlišení velkého příznaku, tedy po identifikaci konkrétního syndromu u konkrétní osoby, bývá situace už zdánlivě jednoduchá, neboť na každý syndrom lze v odborné literatuře dohledat jednu či více směsí. Realita života je ale daleko plastičtější: na stejný syndrom mohou vést různé příčiny, a odlišná může být nejen proto i následná náprava, tedy způsob opětovného vyvážení zdravotního stavu. Protože syndrom představuje jen nálepku pro soubor určitých příznaků sdílejících určité charakteristiky, je jen logické, že syndromy nechodí po lidech osamoceně, že se obvykle kombinují s dalšími soubory příznaků.

Zveme Vás na putování právě touto komplexitou a jejím zrcadlením ve zvolených recepturách, neboť právě ona umožňuje hezky směsi od sebe odlišit na základě mechanismů účinku, a tím fungování směsí lépe a hlouběji pochopit a v důsledku toho i vědoměji a efektivněji nasazovat.

Základní jednu či více receptur pro každý rozlišený syndrom nebudeme zkoumat podle hierarchie složek (vládce, ministr, pomocník, posel), nýbrž budeme receptury analyzovat a odlišovat s ohledem na to, jak různé elementy složení zohledňují či nezohledňují různé okolnosti související s daným syndromem, např.:

 • možné příčiny, důvody daného syndromu,
 • ze syndromu vyplývající možné terapeutické principy,
 • vhodnost pro různé tělesné konstituce,
 • specifika denní doby užívání,
 • specifika ročních období,
 • způsob vyvažování stavu zpět ke zdraví, resp. vliv na mechanismus čchi,
 • někdy také i specifika mužů, žen, dětí a oslabených osob ap.

Plánovaný harmonogram 2. části

21.–24.
Říjen
2021

1. seminář

bolesti trupu I: bolesti na hrudi xiongtong (15), bolesti v bocích xietong (11), bolesti v žaludeční krajině weiwantong (18)

9.–12.
Prosinec
2021

2. seminář

bolesti trupu II: bolesti břicha, vč. podbřišku futong (15), bolesti při menstruaci (11), kýly (5), bolesti žeber (4)

Číslo v závorce znamená počet syndromů. Harmonogram je orientační a může se změnit na základě časových možností či po dohodě.

Určení semináře:

Zaměření
 • studenti
 • praktici
 • maséři
 • akupunkturisti
 • fytoterapeuti
Úroveň znalostí
 • základy tradiční čínské medicíny
 • účast na předchozích bězích není nutná

Leungovy směsi i samotný cyklus jsou určeny studentům a terapeutům TČM, kteří jsou již obeznámeni s čínskou diagnostikou a syndromologií. Leungův systém směsi srozumitelně odlišuje právě podle čínské syndromologie. Nezapomíná ani na popis jednotlivých příznaků, a tak umožňuje vyškoleným osobám v čínské medicíně probírané směsi efektivně a bezpečně používat.

Cyklus je prospěšný:

Fytoterapeutům

 • začínající a středně pokročilí si mohou používáním Leungova systému prakticky prohlubovat znalosti principů a zákonitostí čínské fytoterapie
 • více pokročilí pak mohou zkoumat principy v pozadí kombinací směsí a vnímat rozdíly proti výchozím tradičním směsím

Akupunkturistům a masérům tuina

 • kteří mohou v návaznosti na zjištěný terapeutický záměr v rámci akupunkturního či masážního sezení relativně snadno vybírat odpovídající směsi a používat je jako výživový doplněk pro období mezi jednotlivými ošetřeními.

Informace k semináři

Cena za 8 dní semináře

Cena při platbě doZákladníČlenská
20. 10. 2021 10 300 Kč 9 900 Kč

Za členskou cenu nakupují členové ČSBS a studenti 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM® po přihlášení.

Termíny:

21.–24. října 2021 9.–12. prosince 2021

Místo konání:

Online na ZOOMu

Místo na semináři máte zajištěné až po úhradě platby. Neváhejte s platbou!

Lektoři semináře

MUDr. Hubert Čížek

MUDr. Hubert Čížek

Dlouholetý praktik a lektor TČM specializuje se na čínskou fytoterapii, směsi prof. Leunga jsou jeho srdeční záležitostí. Odborný garant cyklu. Na semináři vysvětlí praktické využítí směsí.

Ing. Karel Šimonovský

Ing. Karel Šimonovský

Absolvent 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM®. Specializuje se na fytoterapii a využití houbové výživy. Autor fytoterapeutických skript. Na semináři vysvětlí teorii.

Dáša Hanušová

absolventka studia fytoterapie 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM® s vlastní praxí. Na semináři má na starosti přípravu materiálů.

Postgraduální semináře fytoterapie jsou pořádány ve spolupráci se společností PRAGON s.r.o.

Začátek : 9:00
Datum konání: 21.–24. 10. 2021 9.–12. 12. 2021
Místo konání: Online na ZOOMu
Lektor: MUDr. Hubert Čížek, Ing. Karel Šimonovský

Zeptejte se nás

* (Hvězdičkou označená místa musíte vyplnit)

Co by vás mohlo ještě zajímat

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Naše webové stránky používají cookies. Přečtěte si, jak tyto soubory používáme .