Fytoterapie TČM® 2. ročník 2019/2020

Na podzim 2019 otevíráme třetí ročník nadstavbového studia Fytoterapie. Fytoterapie je jednou z terapeutických metod tradiční čínské medicíny. Dvouleté studium je určeno všem našim absolventům, zároveň předpokládané znalosti jsou v rozsahu jednoletého studia Teoretických základů TČM® na naší škole. 

Plán studia

Optiku rodin, používanou v předchozím roce, nahradí ve druhém ročníku úhel pohledu přes prvky – hybatele stojící v pozadí fyziologických procesů jim přiřazených orgánů. Jde o přírodní síly, které se přes hybatele (prvek) projevují v člověku, např. denní či roční období ap. Směsi se budou probírat podle vlivu na podporu fyziologických funkcí jednotlivých prvků a stranou nezůstane ani řešení chorobných stavů typických pro jednotlivé prvky, resp. jim přiřazené zangfu.

Lektor - vedoucí běhu

Mgr. Jana Krameriová

dlouholeté praktička a odbornice na fytoterapii, absolventka PřDF, také Londýnské školy klasické homeopatie a absolventka naší školy.

Co budete umět?

 1. 1

  Používání

  • Absolvent je schopen samostatné práce na poli hotových základních směsí čínské fytoterapie, ať již v klasické formě drcených sušených bylin či odvarů z nich, nebo modernějších koncentrovaných pokroutkách či tabletách.
 2. 2

  Kontraindikace

  • Má předpoklady být dobrým poradcem schopným mj. vyhodnocovat vlivy kombinování bylinných směsí s dalšími potravinami, vč. západních bylin, a být nápomocen klientům i pracovníkům ve zdravotnictví při vyhodnocování rizika interakcí bylinných směsí s vybranými západními léčivy.
 3. ×

  Zakázkové míchání není předmětem ani cílem studia

  • S ohledem na stav národní legislativy a „omezenému“ rozsahu výuky není předmětem ani cílem studia problematika sestavování individuálních polykompozitních (vícesložkových) receptur z jednotlivých bylin, tzv. individuálního/zakázkového míchání.

Přihláška ke studiu 3. ročníku fytoterapie

Přihlašování zatím není otevřeno. Sledujte nás!

Kalendář akcí

Přehledně všechny semináře a akce v kalendáři:

Kalendář akcí

Studium

Stát se řádným členem ČSBS

Roční členský příspěvek za 16 €.

Chcete mít levnější semináře a využít dalších výhod členství v Československé SinoBiologické společnosti?

Staňte se členem!

Knihovna

V knihovně ČSBS si mohou vypůjčit knihy věnované TČM členové společnosti:

Knihovna

Prihlásenie

Naše webové stránky používají cookies. Přečtěte si, jak tyto soubory používáme .