Akupunktura dle pěti prvků 3/3

Akupunktura dle pěti prvků 3/3

Prebehol ✓

Rozvoj praktika TČM® v učení pěti prvků, hlubší poznávání a diagnostika pacienta. Lektor: Msc. Luboš Tranta, LicAc., MBA. Termín: 24.–26. mája 2019. Místo: Praha.

Je místo?: Seminár prebehol.

Pořádá: 1. škola TČM®

Informace k semináři Akupunktura dle pěti prvků 3. část

Ceny semináře

Cena při platbě doZákladníČlenská
     

Členská cena platí pro členy společnosti a studenty 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM®. Místo na semináři máte zajištěné až po úhradě platby. Splatnost objednávky je 3 dny.

Termíny:

od pátku 24. do neděle 26. mája 2019

Přihlásit se můžete na celý cyklus nebo na jednotlivé semináře. Přehled seminářů:

Místo konání:

Výukové prostory Dělnická 54, Praha 7 Informace o místě:

Upozorňujeme, že místo na semináři máte zajištěné až po úhradě platby.

Téma semináře

Třetí část teorie pěti prvků bude zaměřená na rozvoj nás samotných jako praktiků tohoto učení. Celé tři dny budou opět doplněny četnými praktickými cvičeními, kazuistikami a i tentokrát budeme mít pacienta v hodině, kterého budeme moct společně diagnostikovat a uvést tak do praxe vše, co se naučíme.

Napříč celé historii čínské medicíny se věří a spoléhá se na to, že individualita lékaře-praktika má na výsledku léčby velký podíl. S vědomím, že máme jako praktici efekt na ten nejniternější tok pacientovy čchi, musíme spoléhat na to, že náš vnitřní postoj je dobře nastavený a vyvážený. Právě proto musí praktik své dovednosti kultivovat, aby zvyšoval své schopnosti v diagnostice a léčbě.

V tomto semináři se naučíme pěstovat náš vnitřní rozvoj ku prospěchu našich pacientů a nás samotných. Pro toho, kdo chce své pacienty léčit pomocí pěti prvků, je toto velice důležitá část semináře.

Naučíte se:

 • Rozlišovat mezi tím, zda barvu obličeje skutečně vidíme, nebo někoho takzvaně škatulkujeme podle našeho domnění. (Když si myslíme, že něco vidíme, je tomu tak doopravdy?)
 • V detailech společně rozebereme strukturu hlasu u jednotlivých prvků. Zjistíme, jestli jsme schopni přiřazovat jednotlivé emoce k tónu hlasu. Nově probereme, jaký je rozdíl mezi emocionálním kontextem a obsahem hovoru.
 • Znovu se budeme podrobně věnovat jednotlivým emocím. Naučíme se používat takzvaný univerzální emocionální jazyk. Dozvíte se spoustu pomůcek, jak a kdy v ordinaci můžeme testovat emoce pro léčbu pěti prvky. Navážeme na stupně testování a zdokonalíme se v našem testování.
 • V detailech probereme, jak se jednotlivé prvky mohou neverbálně vyjadřovat podle gest, postoje a mimického výrazu.
 • Nově si představíme stupně diagnostiky a naučíme se metodu zlatého klíče v diagnostice pěti prvky. Toto bude velmi zajímavá část, která může přivést nové světlo do naší léčby a diagnostiky pěti prvky. Metoda diagnostiky zlatého klíče je často intuitivní a byla vytvořena moderními praktiky jako pomůcka v diagnostice konstitučního faktoru.
 • Také si nově představíme velmi důležitou diagnostickou metodu – diagnostiku dotekem, v níž se také prakticky zdokonalíme.
 • Naučíme se pěstovat náš vnitřní rozvoj ku prospěchu našich pacientů a nás samotných. Pro toho, kdo chce své pacienty léčit pomocí pěti prvků, je toto velice důležitá část semináře.
  • Probereme postupně a detailně znovu všechny vrstvy péče o pacienta a u každé si řekneme, jak ji maximalizovat a rozvinout.
  • Zjistíme, co je to wu wei postoj, jak žít v harmonii s přírodou, jak zastavit tok našich myšlenek a jak umět sladit naši duši s duší našeho pacienta.
  • Naučíme se zaměřovat naši pozornost a také to, jak se koncentrovat při vpichu jehel.
  • Toto všechno nám pomůže zlepšit dynamiku vztahu s naším pacientem.

Určení semináře:

Zaměření
 • studenti
 • praktici
 • akupunkturisti
Úroveň znalostí

Proč na seminář přijít?

 1. 1Vysvětlím na kazuistikách ze své praxe.
 2. 2Prakticky si všechno procvičíme.
 3. 3Dáme velký prostor praktickým příkladům, jak 5 prvku integrovat do vaší praxe.
 4. 4Budeme mít pacienta ve třídě, u kterého si vyzkoušíme dignostické postupy v pěti prvcich.
 5. 5Naučíme se pěstovat náš vnitřní rozvoj ku prospěchu našich pacientů a nás samotných.

Co o semináři říkají návštěvníci?

Přednáška byla jasně strukturovaná, s jasným výsledkem a praktickým přínosem pro terapii a možností dalšího rozvoje. Jasné, sdělitelné, nic komplikovaného. Nadšení a sdílnost byla neuvěřitelná a za tu bych Lubošovi opravdu chtěla poděkovat.

Mgr. Lucie Brujevičová

Téma semináře je velmi zajímavé a zasloužilo by si další pokračování.

Jana Škrletová

Ze začátku to bylo rozpačité, po čase se lektor ‚otrkal‘ a působil jistěji. Látka byla v rámci daného času vysvětlena srozumitelně.

Martin Ohnút

Měl to všechno pěkně připravené, všechno dávalo smysl, odnesl jsem si praktické informace a postupy, které jsem si mohl hned vyzkoušet v praxi..

Pavel Vích

Zanícený, ohleduplný, je vidět, že práce ho baví a hodně o tom ví.

MUDr. Hubert Čížek

Pan Luboš Tranta na mě učinil velmi dobrý dojem. Mladý, schopný člověk, který se věnuje své práci se zaujetím a také se snaží, svoje znalosti předávat dál. Jela jsem ze semináře nadšena. Byla jsem na stejné vlně jako on. Hovořil věcně a srozumitelně. Chtěla bych se věnovat dalšímu studiu v tomto směru. Velmi by mě potěšily i další semináře s tímto tématem.

MUDr. Procházková Zdeňka

Lektor

Luboš Tranta

Msc. Luboš Tranta, LicAc., MBA.

Luboš je držitelem magisterského titulu z Westminsterské univerzity v Londýně. Věnuje se výuce studentů v tradiční čínské medicíně. Sám se vzdělává, aby lépe sloužil svým pacientům. Zabývá se akupunkturou pěti prvků, akupunkturou obličeje. Zajímá se o léčbu muskuloskeletální bolesti, zdraví žen, ale především o pediatrické pacienty.

Více o Luboši Trantovi →

Začátek : 9:00
Datum konání: 24.–26. mája 2019.
Místo konání: Výukové prostory Dělnická 54, Praha 7
Lektor: Msc. Luboš Tranta, LicAc., MBA.
Obor TČM: Akupunktúra, Diagnostika

Zeptejte se nás

* (Hvězdičkou označená místa musíte vyplnit)

Co by vás mohlo ještě zajímat

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Naše webové stránky používají cookies. Přečtěte si, jak tyto soubory používáme .