Tejpování akupunkturních bodů a drah

Tejpování akupunkturních bodů a drah

Prebehol ✓

Jak využít tejpování k ovlivnění akupunkturních bodů a drah, pojivové tkáně a povzbudit tak proud energie a krve. Dvoudenní seminář s Pavlou Sakařovou se koná 10.–11. októbra 2020.

Kód: 10102020

Je místo?: Seminár prebehol.

Pořádá: 1. škola TČM®

Informace k semináři

Ceny semináře

Cena při platbě doZákladníČlenská
     

Členská cena platí pro členy ČSBS a studenty 1. školy TČM®. Místo na semináři máte zajištěné až po úhradě platby. Splatnost objednávky je 3 dny.

Termíny:

10.–11. októbra 2020

Místo konání:

Výukové prostory, Dělnická 54, Praha 7 Informace o místě:

Místo na semináři máte jisté až po úhradě platby. Platbu proveďte co nejdříve, jinak se může stát, že přijdete o možnost na vlastní kůži zkusit, jak pomocí tejpovacích pásek ovlivnit proudění čchi v akupunkturních drahách.

Co je to tejpování

Taping [:tejping:] je terapeutická metoda, jejíž název je odvozen z anglického výrazu „tape“ [:tejp:] – páska. Tejp je pružná páska, která se lepí na tělo za účelem podpory procesu hojení, regenerace svalů, ke zvýšení svalové aktivity.

Vlastnosti pásky jsou velmi podobné kůži, která je pasivně protažitelná – tedy pohybuje se, a proto je možné se setkat i s obecně vžitým českým názvem tejpování.

Tejpování akupunkturních drah

Tejpování s využitím znalostí akupunktury je založeno na základech tradiční čínské medicíny. Terapeuté tradiční čínské medicíny mohou tejpy a tejpování použít k facilitaci toku čchi a krve. Elastické tejpovací pásky jsou přelepeny přes odpovídající akupunkturní body a meridiány. I  takovým způsobem je možné provést účinnou masáž meridiánů a pojivové tkáně a povzbudit proud energie.

Důležitou součástí celého semináře je především praktické využití malých nepružných tzv. cross tapes, které se lepí přímo na akupunkturní body a lze je kombinovat s akupunkturní jehličkou.

Co se naučíte

  1. 1 využít tejpování jako další metodu k ovlivnění proudu čchi a krve v akupunkturních drahách a bodech.

Prohlášení

Autorem kinesiotapingu jako samostatné metody je vědec japonského původu Dr. Kenzo Kase. Dr. Kenzo Kase své výzkumy shrnul pod název Kinesio Taping®, využil autorských práv a metodu kinesiotapování patentoval. Prohlašujeme, že v tomto semináři předávané znalosti a praktické dovednosti v žádném případě nevyužívají informací získaných v kurzech Kinesio Taping® Method (KTM). KTM není a nemůže být touto cestou vyučována či dále šířena.

Určení semináře:

Zaměření
  • akupunkturisté
  • maséři
  • fyzioterapeuté
  • praktici TČM
  • studenti
Úroveň znalostí
  • základy tradiční čínské medicíny

Lektorka

Pavla Sakařová

Mgr. Pavla Sakařová

Je fyzioterapeutka, terapeutka TČM a lektorka akupunktury. Absolventka FTVS UK (1998), obor fyzioterapie a 1. školy tradiční medicíny – TČM®, obor akupunktura (2012). Lektorka akupunktury, praxí pro studenty a postgraduálních seminářů.

Těšíme se na vás 10. októbra 2020 v 9 hodin v Dělnické 54.

Začátek : 9:00
Místo konání: Učebna Ohnivého Fénixe, Dělnická 54, Praha 7
Lektor: Mgr. Pavla Sakařová

Nová otázka k produktu

* (Hvězdičkou označená místa musíte vyplnit)

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Naše webové stránky používají cookies. Přečtěte si, jak tyto soubory používáme .