Dechová cvičení – plynutí dechu

Dechová cvičení – plynutí dechu

Novinka!

Naučíme se dýchat – pochopit náš dech, vážit si jeho přítomnosti a využít ho k ozdravení těla i duše. Dýchánkem vás provede Roman Řežáb. Přijďte 8. listopadu 2021 na praktická cvičení svého dýchání.

700 Kč s DPH

Je místo?: Ano, přihlaste se

Lektor: Roman Řežáb

Dýchám něco málo přes 55 let. Bylo plno událostí, které mi daly zakusit jaké to je, když se štěstím a nadšením tají dech. I takových, kdy jsem lapal po dechu. Od útlého věku dech poutal moji pozornost. Měl jsem a mám štěstí, že jsem se setkával s lidmi, kteří mě dokázali vést k objevování a kultivaci dechu. Vnímat dech v jeho nedozírných možnostech. Nyní máme příležitost se společně podívat na dech z mnoha úhlů pohledu.

Roman Řežáb

Dech si zaslouží více pozornosti

Měli jste už někdy opravdový dýchánek? Čas, který jste věnovali něčemu tak podstatnému, co obvykle míváme až na posledním místě naší pozornosti – svému dechu?

Vlastníme tolik věcí a toužíme vlastnit další a další. Naše připoutanost nemá konce a často je zdrojem našeho omezení. To, že vlastníme něco, co nám dává život a jehož prostřednictvím můžeme mít více než si zatím umíme představit, zůstává samozřejmostí a bez projevu vděčnosti.

Dokážeme se zamilovat až se nám tají dech. Jsou životní situace, které nám dech vyrazí. Jsou úžasná setkání a situace, které nám vezmou dech, abychom se pak plně svobodně nadechli. Jsou chvíle, kdy si zhluboka, opravdu zhluboka oddychneme.

Jaký je význam dechu?

Dech je masáž pro naše vnitřní tělo. Vědomé dýchání má okamžitý vliv na kvalitu fyzické a následně i psychické kondice. Jaký má význam dech a dýchání?

1. Fyziologický

Naše nádechy a výdechy můžeme vnímat jako proces našeho respiračního systému. Přirozený proces, udržující nás při životě. Ode dne, kdy jsme se poprvé nadechli až po den, kdy naposledy vydechneme. Stále nás doprovází.

2. Ozdravný

Jeho kvalita je přímo ovlivňována vašimi myšlenkami a emocemi. Svým působením ovlivňuje mnohé biologické funkce našeho těla. Má významný vliv na posturu našeho těla. Jinými slovy je s námi stále. Jeho prostřednictvím se dokážeme fyzicky rozprostřít do prostoru a s výdechem se vrátit zpět. Prostřednictvím našeho dechu dokážeme podporovat své tělo, fyzické zdraví, tak i zdraví dušení ovlivňováním nervového systému.

3. Duchovní a energetický

Z duchovního a energetického hlediska nejsou nádechy a výdechy pouze výměna plynů s jejich širokým pozitivním působením na celý lidský organizmus. To je pouze část. Jedná se však i o pohyb energie mezi člověkem, prostorem kolem něj i nekonečným prostorem.

Dech svojí tichostí a plynulostí dokáže uklidnit mysl. Plné vědomé dýchání nám dává příležitost nasávat čchi a uvolňovat to, co již nepotřebujeme a můžeme si to odpustit.

Co se na semináři naučíte

 1. 1 uvědomit si důležitost a moc dechu,
 2. 2 jak správně dýchat,
 3. 3 několik dechových cvičení,
 4. 4 ovlivnit kondici pomocí dechu a prostřednictvím dechových cvičení.

Pro koho je dýchánek:

 • Chcete zjistit, jak správě dýchat.
 • Chcete se naučit dýchat vědomě pomocí několika dechových cvičení.
 • Potřebujete se pořádně nadýchnout nebo si konečně oddychnout.
 • Znáte někoho takového? Vemte ho s sebou!

Části semináře

Jednotlivé teoretické části proložíme dechovými cvičeními.

 1. Základní, obecně známé informace o dechu.
 2. Dech a jeho působení na naší psychiku. Mysl a emoce.
 3. Význam dechu pro zdraví našeho těla.
 4. Jinjangové proměny prostřednictvím dechu.
 5. Dech, naše přirozená schopnost nasávat čchi.
 6. Vztah mezi vědomím a dechem.
 7. Praktická cvičení k uvědomování dechu.

Informace k semináři

Cena workshopu

Cena700 Kč 

Místo na semináři máte zajištěné až po úhradě platby. Splatnost objednávky je 3 dny.

Termíny:

pondělí 8. listopadu 2021 16:00–20:00

Místo konání:

Výukové prostory, Dělnická 54, Praha 7

Lektor

Roman Řežáb

Roman Řežáb

​psychoterapeut, praktik tradiční čínské medicíny, lektor 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM® a ANDAO institutu.

Moji rodiče se věnovali cvičení jógy, studiu tradiční čínské medicíny, dietetice a fytoterapii. Bylo to tak přirozeně zakomponováno do mého života, že jsem se i já tímto směrem vydal. Studium jógy, pedagogiky, psychoterapie, dietetiky, koučinku, shiatsu, tuiny, TČM vyústily v celostní vnímání a žití života. Život přinášel setkání s nesmírně podnětnými lidmi a životními událostmi, které se stali inspirací pro hledání a objevování nových úhlů pohledu na zdraví, vztahy, a kvalitu života.

Těšíme se na vás Dělnické 54 v pražských Holešovicích.

Začátek : 16:00
Datum konání: pondělí 8. listopadu 2021
Místo konání: Výukové prostory, Dělnická 54, Praha 7
Lektor: Roman Řežáb
Co s sebou: Pohodlné oblečení, polštářek
Obor: Qigong, taiji, meditace
Kdo může na seminář přijít: Absolvent, Student, 1. ročníky (Základy TČM), Laik, Praktik TČM, Student 2. ročníku AKU, Student 3. ročníku AKU, Student 4. ročníku AKU, Student 1. ročníku FYTO, Student 2. ročníku FYTO, Student 3. ročníku FYTO

Zeptejte se nás

* (Hvězdičkou označená místa musíte vyplnit)

Co by vás mohlo ještě zajímat

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Naše webové stránky používají cookies. Přečtěte si, jak tyto soubory používáme .