Akupunkturní praxe

Akupunkturní praxe

Proběhl ✓

Diagnostika je základem akupunkturní terapie. Na semináři rozvinete svoje diagnostické a akupunkturní znalosti v integrovanou praxi. Lektor Bc. Aleš Kocián. Termín: 26.–28. 4. 2019

Je místo?: Seminář proběhl.

Informace k semináři

Ceny semináře

Cena při platbě doZákladníČlenská
     

Členská cena platí pro členy společnosti a studenty 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM®. Místo na semináři máte zajištěné až po úhradě platby. Splatnost objednávky je 3 dny.

Termíny:

26. – 28. dubna 2019

Místo konání:

Hotel Max Inn, Pri Suchom mlyne 7, Bratislava Odkaz na mapu: Hotel Max Inn je do 15 min MHD od hlavnej vlakovej stanice, ponúka aj možnosť ubytovania.

Proč na seminář přijít?

  1. 1Naučíte se prvním praktickým krokům v roli terapeuta TČM.
  2. 2Rozvinete diagnostickou techniku palpace akupunkturních drah a bodů.
  3. 3Naučíte se vhodné kombinace akupunkturních bodů dle zjištěných syndromů.
  4. 4Dosáhnete dovednosti správné techniky vpichu.
  5. 5Zmíníme vhodné fytoterapeutické přípravky.
  6. 6Povede vás přední český praktik TČM a oblíbený lektor v 1. škole TČM® Aleš Kocián.

Co bude obsahem

Čeká vás integrace dosud získaných poznatků, procvičování diagnostických schopností, rozvíjení svých akupunkturních dovedností a kazuistiky.

Schopnost vybrat a zvolit vhodnou kombinaci akupunkturních bodů se odvíjí především od detailní diagnostiky, a to i u zdánlivě jednoduchých praktik, jakou je ošetření pohybového aparátu. Při nálezu akupunkturních bodů bude důležitá nejen znalost umístění a vzdálenost bodů, ale hlavně precizně provedená diagnostika palpace bodů a drah.

Jakmile poznáme problém, je důležité zvolit správnou kombinaci aktupunkturních bodů, které budeme stimulovat a vhodnou metodu jejich stimulace.

Správně určenou diagnozu, vhodně zvolenou kombinaci bodů, které by se podařilo najít bez chyby, nesprávná technika vpichu by mohla zmařit celý pokus o terapii. Proto budeme procvičovat správnou techniku vpichování.

V rámci kazuistik si budete moci propojit akupunkturní přístup s přístupem přes fytoterapii a určení základních směsí, které by se mohly v případě léčby daných kazuistik předepsat.

Vysokou odbornost zaručuje detailní přístup a široké znalosti Bc. Aleše Kociána, jednoho z předních současných praktiků TČM.

Kdo může na seminář přijít:

Kurz je určen především pokročilým studentům a začínajícím praktikům TČM®.

Podle zaměření
  • studenti
  • praktici
  • akupunkturisti
Podle úrovně znalostí
  • znalost lokalizace akupunkturních bodů

Lektor

Aleš Kocián

Bc. Aleš Kocián

praktik tradiční čínské medicíny, fyzioterapeut, lektor 1. školy tradiční čínské medicíny – TČM a certifikovaný lektor v pulzové diagnostice Shen Hammer. 

Aleš je člověk s poctivým a civilním přístupem, který nedělá z věcí zbytečnou vědu.

K hlubokému záujmu o studium fyziologie lidského těla mě přivedlo čínské bojové umění kung-fu, kterému se věnuji 27 let.

Po absolvovaní Univerzity Karlovy v odboru Fyzioterapie jsem měl tu možnost pracovat zpočátko ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a později na klinice DJK Fyzio v Ostravě.

Jako žák sifu Y. C. Wonga jsem vyučoval vnitřní a vnější styly kung-fu, které mě dovedli ke studiu tradiční čínské medicíny.

Vlastní praxi mám od roku 2006 a kromě těžkostí spojených s pohybovým aparátem se věnuji i běžným akutním i chronickým chorobám, které mě dovedli k hledání účinných nástrojů při obnovování zdraví mých pacientů.

Cením si spolupráce hlavně se Scotem Towerem a Sibyll Huessen (Shen Hammer), Nyssou Tang a Jasonom Robertsonom (Aplikovaná teorie drah podle dr. Wang Juyi).

 Těšíme se na vás 26. května 2019 v 9 hodin v Hotelu Max Inn v Bratislavě.

Zeptejte se nás

* (Hvězdičkou označená místa musíte vyplnit)

Co by vás mohlo ještě zajímat

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

Naše webové stránky používají cookies. Přečtěte si, jak tyto soubory používáme .